Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Володимир Гірняк: “Чому Бог перестав спілкуватися із Садовим?”
17 Березня, 17:16

Володимир Гірняк: “Чому Бог перестав спілкуватися із Садовим?”

Маємо у Львові черговий локдаун. Не очікуючи прогнозованого рішення Кабміну, міська влада вирішила перейнятися нашою епідеміологічною безпекою. Андрій Садовий вдарив на сполох, як шаман у бубен.

«Динаміка госпіталізації важких хворих не зменшується. Маємо зробити все необхідне, щоб не допустити колапсу медичної системи міста. Це час, за який зможемо облаштувати додаткові місця у  лікарнях і поліклініках. Також це єдина можливість обірвати ланцюжок захворювання», – проповідує наш мер. Більше того, говорить про закриття міста. Може час і слоган міста поміняти на «Львів закритий для світу»?

Не буду сперечатися про доцільність такого кроку. У таких речах схильний покладатися на думку медиків, а не політиків. Якщо перші вважають локдаун необхідним, то мусимо сприймати це як даність. Але дещо в словах Андрія Івановича мене зачепило. Чому аж тепер, попри всі песимістичні прогнози фахівців, Львів алярмом думає, де і як облаштувати додаткові місця? Чому аж нині наш турботливий мер заговорив про обірвання ланцюжка захворювання?

Повернімося на два місяці назад. По всій країні оголошено локдаун. У Львові ж у той час жваво працює Різдвяний ярмарок, а з генделиків на площі Ринок, під самими вікнами Садового, ріками ллються горілочка-меди. На всі здивування і застороги міський голова має свою побожну відповідь. Із притаманною йому своєрідною посмішкою, Андрій Іванович апелював до святих традицій Різдва. Мовляв, у місті триває плавний вихід із Різдвяних свят, тому у Львові, незважаючи на обмеження, працюють ярмарки. «… У Біблії написано, що Різдво має бути. Я не буду сперечатися з такими серйозними книгами”, – присоромив Садовий невірних невігласів, які, очевидячки, Біблії не читають.

То ж коли, скажіть, міський голова Львова мав знайти час на підготовку до нового спалаху ковіду, якщо він глобально був зайнятий плавним виходом з Різдва і читанням Біблії? Простіше кажучи, спілкувався з Богом, яке, судячи з усього, полюбляє ще з тих часів, коли його родині з’явився Ісусик і сказав іти в Президенти.

Підозрюю, що у далекої від Львова людини може закрастися сумнів: а чи, бува, при своєму розумі львівський голова? Розвію ці вагання і запевню: наш мер не божевільний, просто – дуже побожний. От тільки Господь щось не дуже оцінив різдвяні почуття Андрія Івановича і перед Великоднем усе ж таки надіслав нові випробування. А може Садовий з постійними апеляціями йому вже просто надокучив?

Як би там не було, але нині усім нам вартує поцікавитися у львівського голови одним питанням. Чи відчуває він себе винним у новому спалаху зарази після того, як власним прикладом і власними заявами фактично продемонстрував мешканцям і гостям міста, що на всі карантинні заходи можна наплювати? Чи не лицемірством є нинішні заклики Садового пильнуватися, берегтися і сидіти вдома?

… Ще раз переглянув список обмежень і заборон, які діятимуть у Львові вже із цієї п’ятниці. Звично, зупиняють роботу театрів і музеїв, обмежують функціонування торгівлі, а заклади харчування –  працюватимуть на винос. Усе це ми вже проходили. То може потрібні якісь нові карантинні заходи? Наприклад, обмежити, чи заборонити діяльність Садового. Це могло б зіграти на користь усім. Львів як місто могло би ефективніше долати виклики сьогодення, а Андрій Іванович, як побожна людина, міг би усамітнитися і заглибитися в Біблію, не відриваючись на мирську суєту.

ФОТО: Дивись. інфо

  • 0
  • 750
Схожі публікації