Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Володимир Гірняк: «Не вірити кульгавій собаці, сльозам блудниці та обіцянкам Садового»
24 Березня, 17:00

Володимир Гірняк: «Не вірити кульгавій собаці, сльозам блудниці та обіцянкам Садового»

На жаль, у всі часи, у всіх країнах,  політики перед виборами зазвичай обіцяли більше, ніж могли виконати. Зрештою, це не є великою катастрофою у розвинутих демократіях. Оскільки дозволяє виборцям контролювати своїх обранців, змушує останніх таки виконувати обіцянки, чи хоча б – створювати умови для їх виконання наступниками.

Інша річ – професійні брехуни у нашій країні. Із року в рік, від одних виборів до інших, вони так переконливо несуть ахінею, що повірити в неї міг би й апостол Хома. Якщо б зібрати у купу всі обіцянки, приміром, кандидатів у мери, яким після приходу до влади враз відбило пам’ять, то ми б усі вже давно мали жити в суцільному Ріо-де-Жанейро. Але й серед великих обіцяльників є свої рекордсмени. Аналітики спеціалізованого порталу «Слово і діло»  підрахували, що на завершення 2020 року львівський мер Андрій Садовий повністю виконав лише 36% обіцянок.

Якщо вірити Андрію Івановичу, то минулоріч у нас мало б бути створено 1000 нових місць у дитсадках, розширено трамвайне сполучення, побудовано сучасні конгрес-хол, виставковий центр і підземні паркінги. Ну й, звісно, відремонтовано вулицю Степана Бандери.

Саме так. Нині вже не всі пам’ятають, але ще 6 грудня 2019 року Садовий заявив: «Ми плануємо почати роботи на вулиці Бандери орієнтовно в квітні і завершити їх до кінця вересня». Не вистигли. Зрештою, на це могли бути й об’єктивні причини і ситуація не виглядала катастрофічною. Заради ефективнішого виконання робіт можна було б і зачекати. Але наближалися вибори, і Андрію Івановичу конче треба було продемонструвати свою господарську невгамовність. Тож ремонт вулиці Бандери розпочали 28 вересня з обіцянкою закінчити навесні цього року. На зауваги щодо доцільності розпочинати такі масштабні роботи перед носом зими, Садовий реагував зі спокоєм досвідченого інженера. Мовляв, колектор як раз пасує ремонтувати взимку.

Але прийшла весна, а завершенням робіт і не пахне. І ось у січні мер озвучує нову дату завершення ремонту – кінець серпня 2021 року. Хтось уже встиг подумати, що міський голова покаявся за недолугих комунальників, неповоротких підрядників, чи чиновницьку тяганину. Ні. Виявляється, винними у затягуванні і продовженні незручностей, за версією Садового, є самі львів’яни. Мешканці Бандери виявилися настільки несвідомими, що вирішили вночі спати, тож не дали ремонтникам працювати у три зміни. Тобто ухвалюючи проект, у Ратуші не здогадувалися, що нічні роботи у місцях житлової забудови, в принципі, нереальні.

Сьогодні вже багато хто висловлює сумнів, чи буде багатостраждальна вулиця здана у серпні. Якщо ні, то не сумнівайтеся: Андрій Іванович винного призначить. І, звісно, не себе.

Цікаво, якби почував себе пан Садовий, якби йому зарплатню платили співрозмірно до виконаних обіцянок. 36%. І без жодних премій.

Якось у Грузії почув приказку: «Ніколи не вір кульгавій собаці та сльозам блудниці». Подумалося, що будь у котромусь з їхніх міст мером Садовий, ця приказка мала б очевидне продовження…

 

  • 0
  • 754
Схожі публікації