Ворог цілеспрямовано знищує нашу енергосистему. Відімкнення електрики зараз шкодить усьому бізнесу, – Володимир Хархаліс | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Ворог цілеспрямовано знищує нашу енергосистему. Відімкнення електрики зараз шкодить усьому бізнесу, – Володимир Хархаліс
24 Грудня, 12:33

Ворог цілеспрямовано знищує нашу енергосистему. Відімкнення електрики зараз шкодить усьому бізнесу, – Володимир Хархаліс

Як представник агробізнесу та член депутатської комісії Львівської обласної ради з питань АПК, розвитку та інвестицій шукаю рішень, як у час знеструмлень працювати зернозберігаючим підприємствам.

Чи можлива робота елеваторів без світла?

Є два варіанти:

– перший, коли на елеватор вантажать новий врожай. У такому випадку робота елеватора є практично неможливою, оскільки від наявності світла залежить багато процесів: приймання, зважування, очистки, сушіння, а надалі – контролю температури і продувки зерна.

– другий, коли зерно вже влежалося і набуло температури навколишнього середовища, то півдоби -добу аварійного відімкнення світла воно витримає.

Роботу елеватора від 10 тис. тонн забезпечить генератор потужністю хоча б до 300 кВт. Однак, безперебійна робота підприємства обійдеться у 3-4 рази дорожче, ніж за звичайних умов, а нині для бізнесу така вартість електроенергії є непідйомною.

Не збирати урожай чи не зберігати його – це загроза агробізнесу та його розвитку!

Отож, знеструмлення – це загроза не лише для тонн зерна, а насамперед – для продовольчої безпеки країни.

Держава до переліку критичної інфраструктури внесла ті підприємства, що виробляють хліб, натомість зерносховища, де зберігають зерно на цей хліб – не врахували.

Вважаю, що всі елеватори, які зареєстровані в Державному підприємстві «Держреєстри України», необхідно трактувати як критичну інфраструктуру 3 категорії, і у жодному разі не відключати від електропостачання.

Як представники бізнесу, і як депутати Львівщини, будемо клопотати перед урядом саме про таке рішення.

  • 0
  • 444
Схожі публікації