Юлія Лопушанська: «Яке воно, покоління Z?» | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Юлія Лопушанська: «Яке воно, покоління Z?»
14 Листопада, 15:07

Юлія Лопушанська: «Яке воно, покоління Z?»

Дедалі частіше доводиться чути про таке поняття, як «покоління Z». Якщо посилатись на різноманітні дослідження, то поколінням Z називають всіх, хто народився на початку 2000-х років, тобто це сучасні підлітки. Їм передували покоління Х та Y.

Якщо провести паралелі між останніми десятиліттями та сьогоденням, можна беззаперечно сказати, що за рівнем розвитку та сприйняттям світу сучасні діти/підлітки в деякій мірі кардинально відрізняються від своїх батьків та загалом старшого покоління.

У світі, де панує інформація, швидкість її сприйняття та можливість правильно розпоряджатись нею зараз є пріоритетнішою, ніж навіть декілька років назад. Тому, варто сказати, що сучасні підлітки не стануть чекати поки їх навчить хтось, натомість вони займаються самоосвітою, шукають знання, щоб якнайшвидше реалізувати себе.

Крім того, громадська активність, волонтерство, участь у різноманітних проектах показує небайдужість нового покоління у різних галузях, зокрема тих, які стосуються глобальних проблем в тому числі екологічних.

На даний момент багато з нас досі заперечують факт зміни клімату чи не замислюються про подальші наслідки та вплив своєї життєдіяльності на екологію вцілому і думають, що цими проблемами має займатись хтось інший. На жаль, такий підхід не змусить чекати негативних наслідків…

На відміну від старшого покоління, сучасне  усвідомлює, що глобальні екологічні проблеми, такі як забруднене повітря, нестача питної води, неймовірно велика кількість пластику в океанах, знищені види тварин чи рослин, залишаться їм у спадок. Тому така екологічна свідомість змушує дедалі частіше думати не лише про себе та свої інтереси, а й про навколишнє середовище.

Цю ситуацію можна побачити навіть на прикладах еко-тренінгів чи звичайних занять, де тренери/волонтери дають рекомендації, щоб зменшити свій екологічний слід на цій планеті. Зазвичай під час таких лекцій діти з більшим захопленням засвоюють інформацію та стараються її застосувати на практиці. Натомість більшості дорослим важче вийти зі своєї зони комфорту, адже набагато важче шукати альтернативу звиклим, проте дуже шкідливим для екосистеми речам. Вони вважають, що є більш важливі речі, аніж витрачати свій час на дані проблеми.

Як на мене, то кожному з нас, незалежно від віку, треба переосмислити свій спосіб життя, і нарешті зрозуміти, що ми не одні на цій планеті, а маємо жити так, щоб наступному поколінню не доводилось боротись з наслідками нашої життєдіяльності.

  • 0
  • 951
Схожі публікації