Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Ярина Главацька: “Джокер мерських перегонів”
16 Лютого, 18:43

Ярина Главацька: “Джокер мерських перегонів”

Всупереч різного роду чуткам, факти демонструють, що місцеві вибори в Україні відбудуться, як і було заплановано – в жовтні цього року. Натомість львів’яни спостерігають щораз більшу інформаційну активність у місцевих ЗМІ та визначають для себе кандидатів, які бажають обійняти  посаду міського голови. Безумовним лідером майбутніх перегонів називають чинного мера Андрія Садового.

Прямим текстом про амбіції балотуватись на посаду очільника Львова вже заговорили Назарій Брезіцький та Ігор Зінкевич. Дуже активно та потужно заявив про себе в інформаційному просторі Ігор Васюник з амбітною ідеєю безкоштовного транспорту.

Зважаючи на ласий шматок, який стоїть на кону, передбачаємо, що чимало потенційних кандидатів, які, маючи потенціал боротися за крісло очільника Львова, вичікують та не поспішають із заявами або потужними та коштовними рекламними кампаніями.

Серед ймовірних кандидатів називають Олега Синютку, Руслана Кошулинського, Ярослава Рущишина. Зрештою, і сам Андрій Садовий залишає загадкою питання, чи буде він вчетверте змагатися за крісло міського голови.

І от вчора на дистанцію забігу за крісло мера вийшов “джокер” – Ігор Кузьмак.

 

86491057_625290538255767_3956493718109814784_n

Що дає підстави вважати Кузьмака претендентом на крісло мера?

15 лютого у Пороховій вежі відбулося  підписання меморандуму про утворення спільної платформи між львівськими громадськими та політичними організаціями. Серед них, зокрема, і ГО “Товарство Гуцульщина”.

Досить різні організації об’єдналися довкола платформи “Форум Львів і майбутнє” та обрали своїм лідером її голову – Ігоря Кузьмака.

Отож, заявка на амбіцію кандидування в мери є очевидною, тим більше з огляду на те, що серед організацій, які влилися до нової платформи, є і Спілка архітекторів, впливовим членом якої є Кузьмак, і ГО “Відродження Знесіння”, головою якої він був у минулому, адже народився і виріс на Знесінні та є там досить впізнаваним. Відтак виникає питання – who is пан Кузьмак? Із загальнодоступних джерел дізнаємося наступне.

Кузьмак керує архітектурною компанією “Укрдизайнгруп”. Власне, саме як архітектор і є найбільш відомим у Львові, зокрема, керував реалізацією таких проектів, як Арена Львів, 1-ша черга студмістечка УКУ та реконструкція площі св. Юра із встановленням пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому. Останнє свого часу викликало неабиякі дебати та справжнє протистояння щодо долі скверу на площі св. Юра.

З нещодавніх робіт – проект будівництва канатної дороги від Підзамча до центру міста через Високий Замок. Крім архітектури та інженерії, Ігор Кузьмак відомий також як художник.

Наступник Садового?

Вивчивши детальніше біографію Ігоря Кузьмака, бачимо цікаві факти та співпадіння. До того, як зайнятися приватною практикою, він багато років працював у виконкомі міської ради, за часів мерів Куйбіди та Буняка. Де, очевидно, зберіг хороші зв’язки. Неодноразово за свою кар’єру був помічений у товаристві Андрія Садового, з яким очевидно підтримує хороші стосунки, та навіть був удостоєний грамоти від нього за працю на користь на міста.

Зрештою, останній його проект – канатна дорога на Високий Замок – набув широкого розголосу саме завдяки активному поширенню в ЗМІ, які входять до групи ТРК “Люкс”, що належить дружині львівського мера. Та і сам Андрій Садовий неодноразово говорив про цей амбітний проект, який став хорошим доповненням до його піар-кампанії.

Отже, виникає питання – чи не заради допомоги приятелю пан Кузьмак вирішив зв’язатися з такою невдячною справою, як львівська політика?

Залишається відкритим питання, якою буде форма цієї допомоги. Чи стане лідер нового об’єднання технічним кандидатом? Чому б і ні. Заручившись підтримкою Святоюрської гори, він міг би чудово зіграти на консервативному полі противників Андрія Садового та стати йому зручним спаринг-партнером.

А можливо, ми недооцінюємо ситуацію і на наших очах відбувається гаряча фаза операції “наступник”, яку втілює команда чинного мера. Адже, як показали результати парламентських виборів 2019-го року, Андрій Москаленко не виправдав сподівань щодо його реалізації як публічного політика, здобувши лише 4-й результат на Сихові. Дуже і дуже слабенько, а для округу, де чинний мер та його команда завжди здобували більше, і поготів. А відтак в терміновому порядку підготували нового наступника – старшого, соліднішого, консервативного, і без компрометуючих історій у біографії. Ігор Кузьмак чудово підходить на таку роль.

Так це чи ні, дізнаємось вже зовсім  скоро. Тож продовжимо слідкувати за перипетіями львівської політики, яка дедалі активніше заходить у черговий електоральний рік.

  • 0
  • 1765
Схожі публікації