Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Юлія Степанюк: «Що ніч темніша, то яскравіші зорі»
23 Січня, 10:55

Юлія Степанюк: «Що ніч темніша, то яскравіші зорі»

Чи варто намагатися щось змінювати, якщо не впевнений в результаті?

Кажуть, коли не знаєш чи в тебе якась справа вийде добре, краще зупинитись і взятись за іншу. Але чи можна кидати все на півдорозі? Адже перепон на шляху завжди багато, людей, які не вірять у наші сили, ще більше. Якби наші предки опускали руки, бачачи перешкоди на своєму шляху, чи існували би зараз МИ? Чи була б УКРАЇНА? Вміння не здаватися та попри все йти уперед – ось наша сила.

Одна з найдивніших (у хорошому значенні цього слова) та найжиттєдайніших якостей людини – уміння не здаватися. Хтось з великих сказав: “Алмаз – це вугілля, яке зазнало великого тиску”.

Переможцем можемо вважати того, хто пройшов через велике випробування та зміг вистояти. Немає значення, скільки разів ви впали. Значення має тільки одне: скільки разів ви змогли піднятися.

Не так важливо скільки українців обманювали, зневажали, ображали честь та гідність нації. Важливо, що попри все Україна вистояла та продовжує боротися далі. За власні інтереси, свободу, права.

Моя бабуся часто розповідає одну притчу. Ці слова змушують задуматися над власними діями, в момент, коли опускаються руки.

Одного разу Бог довірив своєму служителю роботу. Він показав йому величезний камінь перед його будинком і сказав, що завданням чоловіка буде штовхати цей камінь. І чоловік робив це день у день. Від сходу сонця до заходу, протягом багатьох років. Його плечі безпосередньо торкалися до цього холодного каменю, що не рушав з місця, коли чоловік штовхав його протягом багатьох років. Кожен день людина поверталася додому втомлена, знеможена, з відчуттям, ніби день пройшов даремно.

Сатана зауважив, що людина ця пригнічена та у відчаї, і вирішив внести свою лепту. Він посіяв в розумі людини негативні думки:

«Ти вже так давно штовхаєш цей камінь, а він взагалі не рушив з місця. Навіщо ти так себе вбиваєш? Ти ніколи не зрушиш його з місця».

Таким чином, він вселив людині думку, що його завдання нездійсненне і що він невдаха. Ці думки відбили у людини бажання продовжувати доручену йому Богом справу.

«Навіщо так напружуватися, – думав чоловік, – я працював на виснаження, а результату не видно, краще не буду перепрацьовувати, буду штовхати потихеньку».

І так людина планувала робити, але одного разу вирішила помолитися і розповісти Всевишньому про свої переживання. Чоловік сказав Богу:

«Боже мій, я довго і старанно служив тобі, я вкладав всі свої зусилля, щоб виконувати завдання, яке ти мені дав. До цих пір, хоча минуло стільки часу, я не зрушив цей камінь навіть на половину міліметра. Що я роблю не так? Чому у мене не виходить?»

Тоді його Бог відповів з розумінням і співчуттям:

“Мій друже. Коли я просив тебе, щоб ти мені послужив, ти погодився. Я сказав, щоб ти штовхав камінь щосили – і ти це робив. Я ніколи не говорив, що очікую від тебе того, щоб ти зрушив його з місця. А ти зараз приходиш до мене знесиленим, думаючи, що ти підвів мене. Але чи справді це так? Подивися на себе. Твої плечі стали сильними і натренованими, твій торс і руки стали міцнішими, а твої ноги стали більш витривалими і м’язистими. Завдяки постійним зусиллям ти став сильнішим, і твої можливості сьогодні набагато перевершують ті, які у тебе були до того, як ти почав роботу.”

Здається, що все йде не так, просто штовхай! Коли робота тебе гнітить, просто штовхай! Коли люди реагують не так, як очікуєш, просто штовхай! Є тільки одна справжня причина, чому люди не досягають успіху. Вони рано здаються. Але мало хто задумується: що ніч темніша, то яскравіші зорі.

  • 0
  • 1829
Схожі публікації