Зерновий коридор відновлено: чому це надважливо, – Володимир Хархаліс | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Зерновий коридор відновлено: чому це надважливо, – Володимир Хархаліс
03 Листопада, 11:11

Зерновий коридор відновлено: чому це надважливо, – Володимир Хархаліс

12 суден вже прямують до Іспанії, Туреччини, Єгипту, Італії, Китаю, Нідерландів.

За період зернового коридору Україна продала 9 млн тонн агропродукції, це 60% минулорічного експорту за той же період.

У разі зупинки коридору найбільше постраждають найбідніші країни. Адже ринок зернових глобальний. Пропозиції зерна скоротяться, відповідно попит разом із ціною – збільшиться. Бідні країни просто не зможуть закупити необхідну кількість зерна.

Тим більше що світові ціни вже відреагували на події в Україні. Під час вторгнення у лютому ціна на пшеницю за декілька днів значно зросла, а вже з початком дії коридору впала. Ситуація з вартістю кукурудзи аналогічна.

Зрив угоди також відобразиться і на внутрішньому ринку. В Україні аграрії вже зменшили посівні площі на 40%. Зерновий коридор є важливим для українського фермера тим, що ціна на зерно в перспективі росла, що давало змогу аграріям покрити затрати й провести майбутню посівну.

До початку повномасштабної війни близько 80% українського експорту здійснювалося саме через морські коридори. Україна за останні місці значно наростила експорт альтернативними шляхами – через кордони з ЄС, але зупинка морського експорту загрожує глобальній продовольчій безпеці.

  • 0
  • 198
Схожі публікації