Боротися з рудими слимаками треба разом із сусідами | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Боротися з рудими слимаками треба разом із сусідами
06 Червня, 17:41
logo-black

Боротися з рудими слимаками треба разом із сусідами

Вероніка Гаєвська

Жителі Львівщини жаліються, що їх городину масово нищать слимаки – об’їдають листя та стебла овочів.

 

«Пару днів тому увечері обкопала горох – він такий гарний був, густий. А зранку прийшла на город, а там гола земля. Аж за серце вхопилася. Не зрозуміла, що робиться. Потім почула, що я не одна така. Стала спостерігати. А вони не лише городину їдять, навіть бур’яни», – розповідає LMN жителька селища  Стара Сіль на Старосамбірщині Галина.

 

На 12 сотих жінка посадила картоплю та інші овочі. Каже, вони сильно постраждали.  Буряк, салат, огірки довелось пересівати.

 

«То є кара Божа. Ми вже звикли, що картоплю треба травити, щоб не було жуків, рятуємось від ведмедки – даємо хімію. А з тим нашестям нема ради,» – бідкається Галина.

 

Жінка розповідає, що двічі на день збирає слимаків у відра.  Щодня витрачає на це дві години. Відтак слимаки засипає сіллю і вони гинуть. Пробувала робити і приманки з пива – наливала  у пластикові стаканчики і розкладала на городі. Допомагає ненадовго.

 

«Таке враження, що це все безрезультатно.  Ніби я не овочі вирощую на грядках, а слимаки, – каже Галина. – У сусідів теж таке лихо, і в родичів з інших сіл. Правда, в тих, що живуть більше в гірській частині району, тих шкідників нема.»

 

Равлики, що завдають клопоту городникам, – це іспанські слимаки. Очевидно, вони потрапили до нас з Європи разом з сільськогосподарською продукцією. Їх активно досліджують науковці з Національної мережі інформації з біорізноманіття «УкрБІН». Кандидат біологічних наук Микола Юнаков, який є членом цієї команди, а також науковим співробітником Зоологічного музею університету Осло, розробив рекомендації, як боротися з ними.

 

«Регулярне відловлювання слимаків за допомогою пасток, збиранням вручну та свійськими птахами вітається, але навряд чи дасть бажаного результату, – розповідає LMN Юнаков. – Щодо солі, то важливо знати, що вона нищить ґрунт. Щоб ефективно боротися з рудими слимаками, дуже важливо проводити заходи одночасно із сусідами. Обирати потрібно кількох координаторів у  населених пунктах, які будуть відповідальні за синхронність і проведення заходів боротьби на рівні громади. Бо якщо це робитимуть поодиноко, то лише марно тратитимуть час і гроші. Варто знати, що треба  проводити обробку до того, як молюски відкладуть яйця. Ефективним препаратом  є німецький феррамол (Bayer, Німеччина). Можна використовувати дешевші аналоги – Уліцид».

Фото: ZIK

Відео