Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Будуть акції, суди, але ми відстоїмо свою громаду»: на Львівщині не вщухають протести проти нового Перспективного плану області
29 Травня, 15:50
logo-black

«Будуть акції, суди, але ми відстоїмо свою громаду»: на Львівщині не вщухають протести проти нового Перспективного плану області

Після затвердження урядом остаточної версії Перспективного плану Львівщини областю покотилися хвилі протестів. Окремі громади обурив той факт, що їх об’єднали без згоди на це мешканців, а в деяких випадках урядовці навіть не зважили на існування вже самостійних ОТГ.

Однією із таких громад є Дублянська ОТГ на Самбірщині. Вона була створена ще у 2015 році. І до цього часу зарекомендувала себе як самодостатня та спроможна. Проте зараз рішенням уряду Дубляни приєднали до Нового Калинова. Мешканці категорично проти. Учора, 28 травня, в селищі провели позачергову виїзну сесію Дублянської ОТГ.

«У цьому рішенні ми не побачили ніякої справедливості. Тому будь-що будемо відстоювати нашу громаду. Вчора відбулася сесія, на ній ми визнали рішення Кабміну щодо формування Новокалинівської ОТГ таким, що порушує законні права мешканців нашої громади. Наша Дублянська селищна рада не дає згоди на приєднання до Новокалинівської чи будь-якої іншої громади. Це рішення уряду та ЛОДА спільно з ініціативою групою будемо оскаржувати в суді. Крім того, Дублянська селищна рада вступає до Асоціації ОТГ. В межах судових позовів Асоціація буде виступати третьою стороною, – розповідає LMN Марія Кульчицька з виконавчого комітету Дублянської ОТГ. Вона також є членкинею Української Галицької партії. – Нам зараз задають безглузді питання: «Де ви були раніше?». Так ми створили ОТГ ще 4 роки тому. А останні пів року активісти тільки те і роблять, що стукають в усі кабінети, починаючи від ЛОДА і закінчуючи комітетами ВРУ. Тільки хто нас чує?»

102305737_2779693548820355_4776465977791479808_n

Така ж проблема через рішення Уряду виникла і в Новострілищанської громади, що на Жидачівщині Там людей теж обурив той факт, що їхню думку ніхто не враховував, приймаючи рішення об’єднання.

«Стежив за розвитком цієї громади. Бачив, як вони росли і як старалися, як гуртувалися і намагалися використати кожен шанс для розвитку. Багато вдалося і, напевно, би вдалося більше, якби була належна підтримка, а не бездушні адміністративні чиновницькі рішення, які ще й сумнівні з позиції закону, – вважає Іван Щурко, голова обласної організації УГП. – Ці дві громади – Дублянська та Новострілищанська – будуть боротися за своє право існування до останнього, і я підтримую їх у цій боротьбі».

Сьогодні мешканці Дублян та Нових Стрілищ вирушили до Києва. Там разом із ще 35 громадами з всієї України, які рішенням уряду підпадають під ліквідацію, беруть участь у мирній акції протесту, організованій Асоціацією ОТГ. Вимагають зустрічі із представниками Кабміну та президентом.

Нагадаємо, 27 травня на засіданні уряду було затверджено перспективний план Львівської області. Він передбачає створення 73 ОТГ.

Фото: Марія Кульчицька

 

Схожі новини