Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Через аномальне потепління залишимося без меду: у садах зацвіла ліщина
18 Грудня, 18:46
logo-black

Через аномальне потепління залишимося без меду: у садах зацвіла ліщина

Юлія Швидко

У Львівському саду зоологічного центру на вулиці Кубанській розцвіли магнолія, калина та ліщина. Екологи таке явище всередині грудня називають унікальним.

«17 грудня. Львів. Калина ароматна повністю розквітла. Магнолія має бруньки 2 сантиметри. Ліщина пустила «сережки». Яблука, немов свіжі, висять на дереві. Весняний процес пішов. На бджіл чекають не найкращі часи», – написала на своїй сторінці в Facebook журналістка Євгенія Полікарпова.

5dfa01cf87afd
5dfa01cf7b65a

Керівник Львівського еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович каже, що таке довге потепління взимку – вперше за останніх сто років.

«Траплялося, що взимку йшло потепління на декілька днів. Тоді калина та магнолія випускали пару квіточок. Цього ж року вони цвітуть вже третій тиждень. Заліплені квіточками, наче навесні. Якщо потисне мороз, калині це не зашкодить. Квітки облетять, але рослина не постраждає. Гірша ситуація буде з магнолією та ліщиною. Навесні вони вже не цвістимуть, – розповідає LMN еколог. – З ліщини зараз звисають бурульки по 3 сантиметри. Як тільки вдарить мороз, горіхів ми вже не побачимо. Як правило, ліщина цвіте в кінці лютого – на початку березня. Пилом з квіток харчуються бджоли. Тепер вони залишаться без їжі, можуть загинути».

Фото: Facebook

Схожі новини