Через реформи у лісовому господарстві на Львівщині можуть ліквідувати низку лісових підприємств | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Через реформи у лісовому господарстві на Львівщині можуть ліквідувати низку лісових підприємств
30 Вересня, 17:02
logo-black

Через реформи у лісовому господарстві на Львівщині можуть ліквідувати низку лісових підприємств

У сфері лісового господарства розпочали впроваджувати реформи. Окремі лісгоспи об’єднуватимуть між собою. За попередньою інформацією нові впровадження зачеплять і низку лісових господарств Львівщини. Є побоювання, що внаслідок таких реформ багато державних лісгоспів просто припинять своє існування.

«За зверненням “Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства” виданий наказ ДАЛРУ про ліквідацію наступних лісогосподарських підприємств: Буський лісгосп, Жовківський лісгосп, Турківський лісгосп, Старосамбірський лісгосп, Боринський лісгосп, Бібрський лісгосп, Мисливське господарство СТИР, – написав у себе на сторінці юрист Роман Верхоляк. – Кілька тез з наказів: ліквідувати до 31 грудня 21року; передати іншим держлісгоспам матеріальні цінності;  жодного слова про збереження працівників немає».

Про те, що внаслідок такої реформи багато державних лісгоспів просто припинять своє існування вважають і в Управлінні охорони природніх ресурсів ЛОДА.

«Ця реформа відбувається без врахування вже нового затвердженого адміністративного поділу, тобто нових районів!!! Що по суті суперечить принципам децентралізації та реформам, які швидше розпочала держава при формуванні меж новостворених громад та районів в Україні!», – пише у себе на сторінці в Фейсбук Андрій Сенюк.

Чоловік переконаний, позаяк не було жодних відкритих громадських обговорень – не враховані інтереси громад області, на території яких ростуть ці державні ліси.

«Наприклад, невідомо чи після реформи на Львівщині залишиться Державне підприємство “Мисливське господарство “Стир”, яке за останні 30 років пережило різні й непрості часи, проте вижило, станом на сьогодні має добру інфраструктуру, не отримує від держави жодної підтримки, але при тому ще й утримує та охороняє за власні кошти найбільше стадо на волі зубрів європейських, які занесені до Червоної Книги України!

Також не зрозуміло, для чого до слабшого лісгоспу приєднують сильніший, наприклад до ДП “Львівське лісове господарство” заплановано приєднання ДП “Жовківське лісове господарство”.

Хоча реально економічно, та інфраструктурою ДП “Жовківське лісове господарство” в разів 2 або 3 є сильнішим за ДП “Львівське лісове господарство», – додає чиновник.

Сенюк підраховує, що в результаті таких об’єднань до прикладу тільки бюджет Жовкви втратить близько 30 млн. грн.. Ці гроші перейдуть у бюджет Львова.

«Це також призведе до втрати чинності значної кількості лісовпорядної документації. Її потрібно буде виготовляти по-новому. Підуть витрати на реєстраційні дії, відбудеться скорочення робочих місць, важче буде комунікувати громадам з керівництвом лісгоспу, тощо», – пояснює.

Чиновник радить головам районних рад, територіальних громад, депутатам ініціювати з цього приводу питання позачергові сесії та прийняти відповідні звернення.

«Як мінімум потрібно: ЗАЛИШИТИ ВСІ СИЛЬНІ ЛІСГОСПИ В ОБАСТІ ТА ЗАПОБІГТИ ЇХ РУЙНУВАННЮ!!!, – каже. – Як варіант доцільно районам вивчити можливість створення лісгоспів в своїх межах районів.

Наприклад, якщо взяти всі площі державних лісів Червоноградського району – то їх загальна площа буде становити орієнтовно 66222,1тисяч гектарів!!! Що становить 22,1% території району.

Тобто вдумайтеся 1/5 території району (державними лісами), хтось буде керувати з за меж району!!! Як Ви думаєте будуть при такому керівництві враховуватися інтереси району?…. Аналогічна ситуація і в інших районах!».

LMN зв’язалась із Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства. Проте там наразі не коментують ситуації.

ФОТО: Центральтне із відкритих джерел, по тексту зі сторінки Андрія Сенюка.

  • 0
  • 926
Відео