Сім’ї зниклих безвісти, полонених та загиблих Героїв України відвідали етносадибу “Нанашкова хата” | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Сім’ї зниклих безвісти, полонених та загиблих Героїв України відвідали етносадибу “Нанашкова хата”
28 Квітня, 18:16
logo-black

Сім’ї зниклих безвісти, полонених та загиблих Героїв України відвідали етносадибу “Нанашкова хата”

Працівники Офісу підтримки родин військових спільно з господарями етносадиби “Нанашкова хата” організувати неймовірну і дуже потрібну поїздку для дітей і мам зниклих безвісти, полонених і загиблих Героїв України, які відвідали етносадибу у селі Лопушанка-Хомина на Самбірщині. Це унікальне місце, де зібрані експонати автентичного бойківського побуту. Своїми враженнями від екскурсії  з LMN поділилась представниця Офісу підтримки родин військових Оля Піліщук.

“До нас звернувся газда “Нанашкової хати” Василь Курій з пропозицією проводити  екскурсії для діток наших військових. Спочатку ми хотіли везти лише дітей. Однак зрозуміли, що є запит на такі подорожі і від дружин наших Захисників та Захисниць. Тому взяли до групи і мам діток”, – розповідає Оля Піліщук.

В ролі екскурсовода був сам газда “Нанашкової хати”. Він розказав дітям цікаві факти з життя бойків, їхні традиції та звичаї. Особливо уважно діти слухали про ставлення наших предків до хліба. 

““Нанашкова хата” – це місце, де панує дуже тепла атмосфера. І в першу чергу — завдяки господарям. До початку нашої маленької подорожі, дітки і мами заходили на сторінку етно-садиби у соцмережах, тобто вони розуміли куди їдуть. Але всієї програми, всіх секретів, які ми підготували разом з господарями, ми їм не розповідали. Газда підготував дуже цікаву екскурсію та показав унікальні експонати, які є в садибі. Діткам особливо сподобалась піч. Просились вилізти та полежати на ній”, – каже Оля.

Після цього діти і мами разом з господарем пішли оглядати і господарку. Дуже сподобалося дітям спробувати працювати на ткацькому верстаті та молоти борошно на жорнах. 

Сюрпризом для діток став майстер-клас з випікання бойківської страви – книш. Це хліб з борошна дрібного помелу, який начиняють картоплею. У садибі є спеціально облаштована кухня, де дітки змогли відчути себе справжніми кухарями. Їм видали фартушки та бахіли. І вони з допомогою газдині Галини Курій готували книші для себе та дорослих.



“Дуже смачний обід зготували. Нічого смачнішого ми в житті не їли!”, – каже Оля Піліщук.

Після завершення майстер-класу на гостей чекав ще один сюрприз. До них приїхав сопілкар Ярослав Мицак. 

Пан Ярослав є вчителем музики, зокрема усіх охочих він вчить грати на сопілці. Із собою він привіз цілу колекцію сопілок: вони були із заліза, дерев’яні, з глини та багато інших. Про кожну з них він розповідав, а опісля давав охочим спробувати заграти.

Цікаво, що газда “Нанашкової хати” також мав у своїй колекції “сопілку”, яку після атракції вирішив продемонструвати гостям. 



“Він виніс трембіту! Трембіту! Ви уявляєте! Діти та мами стояли в черзі, щоб затрембітати. А власне зіграти на трембіті дуже важко. Бо цей інструменти не такий простий в користуванні, як здається. От пан Василь не затрембітав (сміється, -авт.), а в наших діток і мам вийшло. Ми навіть дізналися, що у нашій групі є діти, які займаються грою на музичних інструментах. Вони поділилися цим і це було дуже цінно”, – додає Оля.

Після маси нових вражень, газда та газдиня садиби запросили гостей на обід. Родзинкою частування звичайно ж були книші, які приготували діти. Після такого насиченого дня обід у етно-садибі смакував кожному, а книші, за словами Олі – це найсмачніше, що вона куштувала.

Але і це ще було не все.

“На початку, коли ми тільки зайшли на територію садиби, пан Василь показав, що за хатою стоять сани Святого Миколая. Після того, як святий розвозить усі подарунки взимку, прилітає до “Нанашкової хати” і залишає тут свої сани. Після закінчення усіх атракцій наші дітки знайшли під соломою подарунки. Бо наші дітки теж чемні! Кожен отримав воскову свічку та листівку”, – поділилась емоціями Ольга.

 

Додамо, що за словами представниці Офісу підтримки родин військових Олі Піліщук, екскурсія була адаптована для різновікової категорії. 

“Ми тішимось, що завдяки синергії людей доброї волі вдалося організувтаи таке дозвілля для  родин наших військових. Дякуємо господарям “Нанашкової хати” за запрошення, за їхню добрі енергії та щирість. Також дякуємо усім, хто допоміг нам цю поїздку організувати. А це волонтери та “Onur Group Ukraine”. Наразі і діти і мами вже питають про наступні поїздки. А оскільки в “Нанашковій хаті” сказали, що завжди нам раді і на нас чекають , то ми привеземо сюди не одну групу родин неймовірних людей, які нас сьогодні захищають”, – додає Оля Піліщук.

User Image
Вікторія Васильченко
Відео