Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Через призначення Богдана Зеленський відповідатиме в суді
25 Травня, 10:17

Через призначення Богдана Зеленський відповідатиме в суді

Члени організації “Громадський люстраційний комітет” подали позов до суду проти чинного президента Володимира Зеленського. Активісти вимагають, аби очільник держави скасував указ про призначення Андрія Богдана головою Адміністрації Президента.

Вони наголосили, що Андрій Богдан обіймав посаду Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики ще за президентства Віктора Януковича, – пише 24tv.ua

«Богдан обіймав люстраційну посаду Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики у період з 25 лютого 2010 по 22 лютого 2014, а також за час Революції Гідності та не звільнився за власним бажанням з 22 листопада 2013 по 22 лютого 2014», – йдеться у дописі “Громадського люстраційного комітету”.

Активісти у заяві зазначили також, що до посади голови АП застосовуються заходи з очищення влади, які передбачені законом про люстрацію.

Наразі відомо, що позов розглядатиме Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду. Третіми особами у справі виступатимуть сам Богдан, а також Міністерство юстиції України.

 

Нагадаємо, суперечки у суспільстві почалися одразу, як тільки Зеленський призначив Богдана главою Адміністрації Президента. 23 травня на сайті президента України зареєстрували петицію з вимогою звільнити Андрія Богдана з посади. Автор петиції стверджує, що Богдан не має права займати цю посаду на підставі Закону України “Про очищення влади” (люстрації). Окрім того, занепокоєння призначенням Богдана висловили й іноземні інвестори. Вони сумніваються, що людина, яка діяла на благо олігарха Ігоря Коломойського змінить свій курс і почне працювати на благо країни. Зараз клопотання набрало трохи більше половини необхідних голосів.

  • 0
  • 1695
Схожі новини