Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Через травматолога Стрийська лікарня заплатить 850 тисяч компенсації
04 Травня, 18:55

Через травматолога Стрийська лікарня заплатить 850 тисяч компенсації

850 тис. гривень компенсації – стільки отримають родичі померлого 62-річного чоловіка. Гроші виплатить Стрийська центральна районна лікарня. Адже помер їхній пацієнт через недбале лікування травматолога Олександра Голенка. Його ж суд засудив на рік умовно.

Згідно матеріалів справи, 62-річний мешканець Стрийщини звернувся до лікарні із скаргою на біль у плечовому суглобі ще у грудні 2016 року. Лікар-травматолог поставив чоловіку діагноз – вивих плечового суглобу. Та не пересвідчившись, що пацієнт має алергію на ліки, ввів йому знеболювальний препарат для місцевої анестезії. Як наслідок у хворого погіршився стан здоров’я. Він впав у кому і через два тижні помер у реанімаційному відділенні лікарні, – пише Захід.нет.

Лікаря звинуватили у неналежному виконанні своїх професійних обов’язків. Так як він не зробив рентген пацієнту, не відправив хворого на аналізи, щоб виявити алергію і одразу не ввів спеціальний препарат, щоб допомогти.

Під час засідання суду медик свою провину не визнав. Зазначив, що пацієнт не повідомив йому, про алергію на знеболювальний препарат. Після смерті пацієнта лікарю оголосили догану, з якою він погодився. Окрім того, після цього інциденту Голенко звільнився з лікарні.

Дружина загиблого розповіла у суді, що лікарі одразу не пояснили жінці, що відбулось з її чоловіком: спочатку казали, що у нього був напад епілепсії, потім – що зупинилось серце. А ще додала, що Олександр Голенко пропонував їй 3 тис. доларів компенсації, однак вона відмовилась, бо вважала, що ці гроші не покривають її витрат.

Стрийський міськрайсуд визнав Олександра Голенка винним у неналежному виконанні професійних обов’язків, зваживши на усі докази та покази свідків. У зв’язку із тим, що лікар є інвалідом ІІІ групи, звільнив його від покарання і встановив умовний термін на рік.

Дружині та двом синам померлого суд зобов’язав Стрийську центральну районну лікарню виплатити  153,4 тис. грн матеріальної і 700 тис. грн моральної шкоди.

До речі, лікар ще може подати апеляцію.

  • 0
  • 13119
Схожі новини