Через зниження зарплат з Львівської ОВА почали звільнятися працівники | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Через зниження зарплат з Львівської ОВА почали звільнятися працівники
20 Січня, 12:30
logo-black

Через зниження зарплат з Львівської ОВА почали звільнятися працівники

З 1 січня 2024 року змінилася система нарахування заробітних плат держслужбовцям. І попри запевнення урядовців, що йдеться про переважно збільшення заробітних плат чиновників у Львівській ОВА стверджують, що виплати зменшилися і працівники вже почали звільнятися.

Як розповів в ефірі «Погляду з Хмарочоса» керівник апарату Львівської ОВА Тарас Грень, наразі вже є три заяви на звільнення. Він каже, що через ці нововведення постраждають більшість працівників.

«У нас немає працівників в апараті Львівської обласної адміністрації, у яких зарплата збільшиться. У всіх вона зменшиться. У когось на 10 тисяч, у когось на 20, у когось на 3, у когось на 300 гривень», – каже посадовець.

Для прикладу, раніше Тарас Грень щомісяця отримував «на руки» 55 тисяч гривень, а відтепер матиме близько 34 тисяч. Але сам звільнятися не планує наразі.

«У тих працівників, які мають значну вислугу років втратять в зарплаті не критично, але, для прикладу, молоді спеціалісти, у яких вислуги років немає вони об’єктивно втратять дуже багато. Їхня зарплата буде близько 10-11 тисяч гривень. І це при тому, що це ті спеціалісти, які мають відповідні допуски, виконують важливу і відповідальну роботу і за яку вони можуть нести відповідальність не тільки адміністративну, але й кримінальну», – пояснює посадовець.

Загалом, за його прогнозами, через зменшення зарплат з ЛОВА можуть звільнитися до третини працівників.

«Що змінилося? Раніше ми могли в склад заробітної плати включати інші надбавки які використовувалися з обласного бюджету, то зараз таке є неможливим. Заробітна плата реально зросла в центральних органах виконавчої влади і міністерствах, тобто в Києві. І очевидно, що ми цього не оспорюємо, але ми акцентуємо увагу на тому, що основна робота робиться на місцях і нам вкрай потрібен правовий механізм, щоб ми ті речі в той чи інший спосіб компенсували», – сказав Тарас Грень.

За його словами, якщо не внести відповідні правки в законодавство, то ситуація виглядає загрозливо, адже «просто не буде з ким працювати».

Детальніше про це дивіться в ефірі проєкту «Погляд з Хмарочоса» на youtube-каналі LMN.

 

User Image
Юлія Аронова
Відео