Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Відучора у програмі “Доступні ліки” налічується 254 лікарських засоби
16 Серпня, 16:31

Відучора у програмі “Доступні ліки” налічується 254 лікарських засоби

Загалом українець може безоплатно отримати 78 лікарських засоби. Це забезпечує державна програма “Доступні ліки”, повідомляє Національна служба здоров’я України.

Відучора нова редакція Реєстру лікарських засобів містить 254 препарати:

– 195 препаратів для лікування серцево-судинних захворювань;

– 45 препаратів для лікування діабету другого типу;

– 14 препаратів для лікування бронхіальної астми.

“Вперше всі процеси при формуванні Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації (відшкодування для населення, – LMN) відбулися в електронному форматі.

Це забезпечило чіткі й прозорі правила для всіх учасників, зробило процеси швидшими та зручнішими”, – каже голова НСЗУ Олег Петренко.

До Реєстру лікарських засобів входять не тільки ліки вітчизняних фармацевтичних виробників, а й препарати з країн ЄС та Ізраїлю.

Щоб отримати ліки, насамперед потрібно підписати декларацію з сімейним лікарем. Без неї неможливо взяти участь у програмі.

Пізніше, на прийомі у свого лікаря, саме він повинен виписати електронний рецепт. Це допоможе уникнути кількість помилок, як це було у паперовому варіанті.

Пацієнт йде у будь-яку аптеку, що бере участь у програмі “Доступні ліки”, називає працівнику аптеки номер свого рецепта та забирає медикаменти.

Додамо, така програма функціонує з 1 квітня цього року.

  • 0
  • 173
Схожі новини