Чужий борг за світло мер Яворова погасив власною зарплатою | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Чужий борг за світло мер Яворова погасив власною зарплатою
27 Червня, 17:40
logo-black

Чужий борг за світло мер Яворова погасив власною зарплатою

Софія Мінджоса

Міський голова Яворова Павло Бакунець виплатив 100 тис. грн з власної зарплати для того щоб у мешканців 53-го військового містечка у Яворові увімкнули світло. Нагадаємо, вчора обурені люди перекрили міжнародну трасу до пункту пропуску Краковець.

«По всій Львівщині люди мають окремі договори з “Львівобленерго”. Натомість у Яворові електроенергію мешканцям надає Будинкоуправління Яворівської КЕЧ району. Тобто проблема в тому, що між “Львівобленерго” та мешканцями є ще одна структура, – каже мер Яворова Павло Бакунець. – Будинкоуправління купує певну кількість електроенергії. Коли люди сплачують гроші за світло, то коштів бракує. Якась частка електроенергії пропадає. Можливо це через старі електромережі та лічильники.Таким чином між “Львівобленерго” та Будинкоуправління завжди є недостача».

“Львівобленерго” попереджав Будинкоуправління та навесні вимикав світло. Однак борги накопичувалися вже впродовж декількох місяців.

«Кожного місяця сплачували якусь частину боргу, але цього було недостатньо. Зараз він становить вже близько 700 тисяч гривень, – каже міський голова. – Люди просто стали заручниками двох структур. Вчора вони вийшли на протест, щоб привернути увагу керівництва держави».

Місцева влада теж приходила на протест та підтримувала населення.

«Сьогодні ми разом з депутатом обласної ради Михайлом Коваликом, головою районної ради Ігорем Самардаком, представниками “Львівобленерго” та місцевими мешканцями сіли за стіл переговорів. Вирішили, що з 1 липня “Львівобленерго” почне робити окремі договори з кожною квартирою, – говорить Павло Бакунець. – Борг ми погасимо з резервного фонду Яворівського бюджету – це 600 тисяч гривень. Міський бюджет Яворова є в сотні разів менший за районний. В нас нема резервного фонду, тому я вирішив віддати  100 тисяч гривень зі своєї премії. Наступні місяці моя зарплата буде меншою ніж раніше, але іншого виходу нема, борг потрібно закрити. Комфортне життя для яворівчан – це найголовніше».

Світло людям обіцяли увімкнути сьогодні.

Фото з соціальних мереж

Відео