Чиновників, які літали у Брно коштом Синютки, звинуватили у корупції – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Чиновників, які літали у Брно коштом Синютки, звинуватили у корупції
27 Лютого, 16:42

Чиновників, які літали у Брно коштом Синютки, звинуватили у корупції

Національне агентство з питань запобігання корупції склало протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, на чиновників ЛОДА. Тепер судитимуть Ірину Гримак та Романа Филипіва, які є заступниками голови ЛОДА, директорку департаменту освіти і науки ЛОДА Любомиру Мадзій та Наталію Хмиз, яка очолювала департамент агропромислового комплексу ЛОДА.

У жовтні 2017 року разом з головою ЛОДА Олегом Синюткою вони літали приватним чартером у чеське місто Брно і ним поверталися назад. Ці польоти Синютка оплатив своїй коштом. У НАЗК потрактували це як подарунок своїм підлеглим. А це суперечить антикорупційному законодавству. Про це сьогодні повідомив львівський антикорупційний сайт «Наші гроші. Львів». Ресурс скеровував до НАЗК інформаційний запит.

При цьому порушень у діях самого голови ЛОДА в НАЗК не виявили. Як стверджував Синютка, він заплатив лише 29,8 тис. грн, хоча повна вартість схожих перельотів складає 320 тис. грн. Пояснював, що добре «поторгувався».

Реактивний літак бізнес-класу Falcon 2000, яким команда Синютки літала в Брно, належав «Онуру». Ця компанія регулярно перемагає у тендерах на ремонти доріг на Львівщині.

Матеріали щодо чиновників скерували на розгляд до Галицького районного суду Львова. На них можуть накласти штраф від 1,7 до 3,4 тис. грн.

falcon-2000-interior-458x293
avance-l5-1024x683

Фото: Aviation Today

Відео