Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Чиновники ЛОДА загубили документи щодо Сокільницької ОТГ, – юристка
21 Грудня, 12:00

Чиновники ЛОДА загубили документи щодо Сокільницької ОТГ, – юристка

Ініціатори створення Сокільницької ОТГ заявляють, що у Львівській ОДА загубили документи щодо створення їхньої громади і тому не скерували звернення до ЦВК про призначення у цій громаді перших виборів, пише Zaxid.net.

Про те, що в ЛОДА загубили оригінали документів щодо створення Сокільницької ОТГ повідомила у Facebook місцева мешканка, юристка Уляна Солонюк. Вона зазначила, що 3 грудня сільський голова Сокільників скерував лист до облдержадміністрації про призначення перших виборів у майбутній громаді, а станом на 19 грудня ЛОДА документів до ЦВК не подала.

Натомість у ЛОДА пояснюють, що наразі нема остаточного рішення ЛОДА і Мінрегіону про внесення Сокільницької ОТГ у перспективний план утворення громад Львівської області, а ситуацію із втратою документів – з’ясовують.

«ЛОДА заявляє, що її працівники нібито загубили оригінали рішень наших сільських рад щодо Сокільницької ОТГ, які ми надали ще 3 грудня 2019 року і тому вони не вислали клопотання про призначення перших виборів в Сокільницькій ОТГ. Пропущені строки передбачені законодавством для цього», – написала Уляна Солонюк.

Перший заступник голови ЛОДА Василь Лозинський у п’ятницю, 20 грудня,  підтвердив, що ЛОДА документи до ЦВК справді не скерувала. На запитання про втрату документів, перший заступник повідомив, що розпорядився з’ясувати ситуацію.

«У цю секунду вам відповіді не дам, на якому етапі перебуває цей процес. З’ясовую, де ті документи, і тоді ми цього листа підписуємо і скеровуємо до ЦВК», – повідомив Лозинський.

Перший заступник голови ЛОДА зазначив, що остаточне рішення щодо створення Сокільницької ОТГ ще не прийнято ані на рівні робочої групи при ЛОДА, ані на рівні Міністерства розвитку громад та територій.

«Ще буде розглядати регіональна робоча група, після того буде передано до Києва в Мінрегіон. Ще можуть бути певні корективи і на рівні міністерства», – пояснив Лозинський.

З його слів, остаточний варіант перспективного плану Львівщини може бути затверджений до кінця 2019 року.

Нагадаємо, відповідно до перспективного плану, який раніше розробила міжвідомча робоча група при ЛОДА і який погодило міністерство розвитку громад та територій, Сокільники мали увійти до майбутньої Львівської ОТГ, а села Басівка та Годовиця – у Пустомитівську ОТГ. Однак, частина мешканців Сокільник організували протести проти приєднання до Львівської ОТГ, натомість ініціюють створення окремої Сокільницької ОТГ. 21 листопада ЛОДА відмовила у створенні Сокільницької ОТГ, однак після доопрацювання документів обласні чиновники надали позитивний висновок про відповідність такої ОТГ Конституції і законам.  5 грудня Львівська облрада прийняла рішення про внесення до перспективного плану ще дев’ять громад, у тому числі Сокільницької, і в цей же день Верховна Рада спростила процедуру затвердження перспективних планів і усунула облради від цього процесу. Закон підписав президент.

Наразі Сокільницька ОТГ не передбачена перспективним планом громад Львівської області, а відтак ЦВК не може там призначити вибори.  Село Сокільники розташоване впритул до Львова, там офіційно проживає близько 6 тис. мешканців. Натомість у Басівці і Годовиці загалом менше 2 тис. мешканців, а відстань від цих сіл до Львова близько 15 км

Схожі новини