Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Видача бюлетенів без паспортів та голосування на підвіконнику: як проходить голосування на Львівщині
25 Жовтня, 12:46

Видача бюлетенів без паспортів та голосування на підвіконнику: як проходить голосування на Львівщині

Спостерігачі Опори на своїй сторінці у Фейсбук розповіли, які уже порушення відбулися сьогодні, 25 жовтня, на виборчих дільницях у Львові та області.

На дільниці №461866 (місто Львів) член комісії спробував видати виборцю бюлетень без печатки. Уже зранку на цій дільниці таких випадків зафіксували 7.

Члени ДВК №462077 (місто Львів) видають виборцям бюлетені, не зазначаючи при цьому у контрольних талонах жодної інформації. А саме – відсутній номер, за яким виборця внесено до списку виборців, підпис виборця, підпис члена комісії.

«А це є порушенням Виборчого кодексу. Під час проведення голосування на виборчій дільниці два члени ДВК надають виборцю можливість проголосувати. Один надає виборцю список для підпису. Другий – у позначеному місці на контрольному талоні бюлетеня вписує своє прізвище, ініціали, ставить підпис та проставляє номер, за яким виборця внесено до списку на дільниці. Виборець ставить підпис за отримання бюлетенів для голосування на місцевих виборах у списку виборців та на визначеному місці на контрольному талоні кожного бюлетеня. Після цього член виборчої комісії відокремлює від кожного бюлетеня контрольний талон та видає виборцю бюлетень. Член виборчої комісії повідомляє виборцю, скільки бюлетенів він отримав», – пояснюють в Опорі.

25-10-2020-lv_3_2-1

Через велику кількість охочих проголосувати на дільниці №461251 (місто Сокаль) зафіксовано спостерігачами Опори голосування на підвіконні.

На дільниці №461131 (село Роздільне Самбірського району) зафіксовано видачу бюлетеня виборцю за світлинами паспорта у телефоні.

А на дільницях №460112 (село Кути Золочівський район), №461781 (місто Стрий) були спроби членів комісії видати виборцям бюлетені без паспорта.

На дільниці №461796 (місто Стрий)  жінка порвала бюлетень.

Фото: Опори

Схожі новини