Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Дах пам’ятки в Олеську хочуть комплексно реставрувати
10 Січня, 09:46

Дах пам’ятки в Олеську хочуть комплексно реставрувати

Вчора спеціальна комісія, яка засідала в облдержадміністрації, запропонувала провести комплексну реставрацію даху фондосховища Львівської галереї мистецтв в Олеську. Як врятувати пам’ятку, вирішували заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод, представники департаменту архітектури та містобудування ОДА, Львівської галереї мистецтв, ДАБІ, Буської РДА та правоохоронці. 

Нагадаємо, що 3 січня тут обвалилася частина дерев’яних конструкцій даху будівлі колишнього костелу капуцинів. Муроване склепіння витримало, тому музейні експонати не пошкоджені і люди не постраждали. В суботу об’єкт тимчасово накрили плівкою, щоб запобігти намоканню під час снігу та дощу.

“Комісія прийняла рішення про повну реставрацію пошкодженого даху пам’ятки. Також ми розробили і затвердили дорожню карту і досягли порозуміння з дирекцією галереї мистецтв. Тримаємо ситуацію на контролі з першого дня. Ми постійно на зв’язку з представниками Міністерства культури, з представниками галереї та експертами”, – каже заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

82541169_2491087211105440_8004022343254933504_n

Дорожня карта, яку розробили в департаменті архітектури ОДА, передбачає повну реставрацію даху на пам’ятці в рекордні, але реальні терміни.

“Будь-які роботи на пам’ятці архітектури національного значення потребують дозволів ДАБІ та погодження Міністерства культури. Ми пропонуємо не розпорошувати коштів, не робити дозволів двічі, а відразу здійснити повну реставрацію цього даху. Тобто виготовити ПКД. Паралельно галерея має звернутися з листом, щоб Львівська обласна рада передбачила кошти на ПКД – 180-200 тисяч гривень. Ще один варіант – просити дозволу Мінкульту використати на виготовлення ПКД кошти самої галереї. Водночас, потрібно отримати погодження цієї документації в Міністерстві культури. Ми сподіваємося, що всі погодження через аварійний стан нам нададуть у рекордний термін”, – пояснює заступниця директора департаменту архітектури і містобудування Львівської ОДА Оксана Ткачук.

Пам’ятка національного значення в Олеську наразі є на балансі Львівської ОДА. Проте вже десятки років його використовує Львівська галерея мистецтв – для фондосховища. Охоронний договір передбачає, що утримання в належному стані, реставрацію та вироблення всіх відповідних дозволів для цього об’єкту забезпечує користувач, тобто галерея мистецтв. І відповідні кошти для цього, за словами директора галереї Тараса Возняка, є. Проте для того, щоб їх використати, потрібно змінити власника – передати пам’ятку на баланс Міністерства культури, до якого належить напряму Львівська національна галерея мистецтв.

Але й цей процес ЛОДА запустила понад півроку тому. У березні 2019 року Львівська обласна рада прийняла рішення передати 5 пам’яток на баланс Міністерства культури. Серед них – і колишній костел капуцинів в Олеську. Всі документи для цього в Львівської ОДА підготували і направили відповідного листа до Мінкульту в кінці серпня. Наразі процес передачі загальмував через реорганізацію структури міністерства.

На важливості двосторонньої комунікації між усіма учасниками процесу наголосив і заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. 

Фото: ЛОДА

 

 

Схожі новини