Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Депутати особисто вручили лист-звернення Олександру Ганущину
01 Березня, 15:22

Депутати особисто вручили лист-звернення Олександру Ганущину

 

У січні цього року керівники восьми фракцій з дев’яти Старосамбірської райради повідомили голову облради Олександра Ганущина про зловживання службовим становищем керівниками «Галсільлісу». Депутати особисто вручили йому лист-звернення, у якому просили терміново вжити заходів щодо керівника старосамбірського «Галсільлісу» Дмитра Єдинака. Але він і далі обіймає посаду, пише leopolis.news.

 

 

photo_2019-02-28_13-03-31

Минулого тижня на апаратній нараді в ЛОДА голова Громадської ради при обласному управлінні СБУ Галина Янко озвучила факти зловживання лісгоспів. Зазначила, що лише торік у Старосамбірському районі вони завдали державі збитків на 50 млн грн. Розкритикувала правоохоронні органи, які не виконують належних дій у межах відкритих кримінальних проваджень.

«Ситуація з «Галсільлісом» набула апогею. Після заяви Галини Янко вже ніхто – ні в поліції, ні в прокуратурі чи ЛОДА – не зможе сказати, мовляв, уперше чує, що комунальне підприємство Львівської облради порушує закон», – коментує ситуацію leopolis.news депутат Старосамбірської райради, громадський активіст Василь Курій.

 

Він роками розповідає про зловживання «Галсільлісу» з трибуни сесійної зали, в інтерв’ю, у судових позовах та зверненнях до різних інстанцій. Каже, що насправді правоохоронцям добре відомо про відпрацьовані схеми, які застосовують крадії лісу на Львівщині, зокрема у Старосамбірському районі.

 

«Галсільліс» відмиває гроші через суди – і це вирахувано незалежним аудитором, – каже Курій. – Незаконно працює їхня пилорама, лісники запускають у ліс та покривають чорних лісорубів, використовують заборонену техніку, занижують асортиментну вартість деревини, підписують фейкові акти виконаних робіт тощо. Відомо про продаж деревини за прямими договорами в обхід ProZorro».

 

Старосамбірське підприємство з 2011 року здійснює виписку лісорубних квитків без матеріалів базового лісовпорядкування. Це, наголошує Курій, кричуще порушення Лісового кодексу, яке призводить до жахливих наслідків.

 

«Я не розумію, як наступники цих лісників будуть працювати, коли в документах зазначено одне, а по факту матимуть зовсім інше, – каже депутат. – Тільки у 7,8,14,15 кварталах біля села Грозьово вирубано 500 гектарів лісу! Цю інформацію містять кримінальні провадження. За документами, у старосамбірському «Галсільлісі» є 18 одиниць техніки, а насправді – одна. Куди поділи решту? Взагалі незрозуміло, як це підприємство може проводити якусь діяльність, коли в нього вже роками заблокований рахунок».

 

За його словами, активісти в районі зробили все можливе, щоби викрити злочинні схеми «Галсільлісу». Багато разів виїжджали на місця незаконних вирубок, проводили облік зрізаних дерев, залучали до перевірок правоохоронців, інспекторів-екологів, та реакції з боку керівництва облради та ЛОДА немає.

 

«Як обласна рада може вимагати від підприємств області працювати законно, наповнювати бюджети, коли закриває очі на злочини свого підприємства? – каже Курій. – Я ніяк не можу зрозуміти позицію Ганущина. Він ще й публічно заявляє, що ліс крадуть місцеві жителі. Це ж абсурд. Саме «Галсільлісу» ввірено ліс для охорони, і він має відповідати. Якщо, скажімо, обікрали склад, то кого найперше питають? Завскладу чи місцевих жителів? Ми маємо всі підтвердження, що причиною величезної розтрати державного майна є неправильно організована господарська діяльність цього підприємства».

 

 

Василь Курій неодноразово скаржився і на дії Державної екологічної інспекції у Львівській області. Каже, що інспектори применшують розмір завданих лісівниками збитків. Коли виїжджали на місця крадіжки, фіксували значно меншу кількість пеньків, ніж було насправді. Курій каже, що перевірити реальний стан справ насправді просто: правоохоронці можуть взяти лісовпорядні документи і піти з ними в ліс.

photo_2019-02-28_12-44-34
photo_2019-02-28_12-44-31
Схожі новини