Діти не можуть ходити до школи: у село Городоцької громади неможливо доїхати через критичний стан дороги | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Діти не можуть ходити до школи: у село Городоцької громади неможливо доїхати через критичний стан дороги
23 Лютого, 19:38
logo-black

Діти не можуть ходити до школи: у село Городоцької громади неможливо доїхати через критичний стан дороги

У Городоцькій громаді одна з доріг вже багато років перебуває у поганому стані і через безвідповідальність посадовців зараз стан шляху – критичний, тож до села не можуть доїхати ані «школярик», ані рейсові автобуси. 

Дорога “Городок – Зелений Гай” – відрізок державного значення, однак його вже багато років не ремонтували. З кожним роком ситуація лише погіршувалась, однак цьогоріч жителям терпіти вже несила. Діти не ходять до школи, мешканці села Побережне щодня долають відстань до сусіднього села Мильчиці для того, щоб сісти на рейсовий автобус і доїхати на роботу, а у департаменті дорожнього господарства Львівської ОВА – розводять руками. 

“Дорога “Городок-Зелений Гай” не бачила ремонту вже багато років, асфальт клали ще за радянських часів, це є дорога в один населений пункт – село Побережне, вона ніби відходить в бік, окремо. Проблема там завжди – весна-осінь, взимку також страшна біда, бо люди не можуть виїхати з села, дороги не посипаються. Десь нещодавно привезли вапняк, однак ситуація стала ще гіршою”, – розповіла LMN депутатка Городоцької міськради Ольга Діасамідзе.

За словами пані Ольги через критичний стан дороги до села не доїжджає ні «школярик», ні рейсові автобуси. 

“Дорога завжди була у жахливому стані, час від часу її трохи підсипали, однак там просто глина і дуже високий підйом. Через те, що останнім часом загострилась ситуація діти з села Побережне не ходять до школи, автобуси просто не можуть виїхати. Жителі села Побережне йдуть по 2 кілометра до с. Мильчиці до маршрутки, щоб їхати на роботу”, – пояснила Ольга Діасамідзе.

Відомо, що мешканці села звертались до старости, вона у свою чергу зверталась у міську раду, міська рада – у обласну, однак проблема і надалі не вирішена.

“Зі сторони міської ради робиться все можливе і неможливе, запити, листи в обласну раду йдуть, однак результату немає. Окрім того, міськрада не має права ремонтувати цю дорогу, бо вона є загального значення і знаходиться на балансі обласної ради. Також були звернення на гарячу лінію, єдина відповідь – зараз немає погоди для грейдерування, коли є погода – то немає техніки”, – додала Ольга Діасамідзе.

Староста села Побережне Ольга Варениця розповіла LMN, що неодноразово зверталася про допомогу, однак марно.

“Наразі дорога в критичному стані, маршрутка не їде в село, машиною також важко виїхати. Пообіцяли мені з департаменту грейдера надати, коли буде той грейдер – невідомо. Я написала вчора листа, віддала у міську раду на департамент, аби туди виїхала комісія і подивилась чітко, як правильно зробити той кусок дороги, бо то є горб і плавун під горбом”, – каже вона.

Також пані Ольга розповіла, що в обласній раді на численні звернення відповідали, що не час наразі виконувати ці роботи і коштів на них немає.

“Після звернення в обласну раду мова про капітальний ремонт не йде. Я дзвонила кілька разів на гарячу лінію і мешканці дзвонять, але з Городоцької міськради мені відповіли, що в департаменті сказали, що зараз не час горнути дорожнє полотно, не час підсипання і не час це робити. А також була відповідь, що немає бюджету закладеного на дорогу”, – додала Ольга Варениця.

За словами директора департаменту дорожнього господарства Львівської ОВА Миколи Одиноцького, інформація про те, що цією ділянкою дороги не може проїхати рейсовий автобус є неправдивою. Хоча пані Ольга Діасамідзе надала нам відео, на якому чітко видно те, що рейсовий автобус грузне в багнюці і не може подолати цю ділянку дороги.

“Всі рейсові автобуси їздять згідно маршруту. В нас інформації про те, що автобус не курсує немає”, – розповів Микола Одиноцький.

Окрім того, пан Микола додав, що у департаменті немає фінансового ресурсу з державного бюджету на експлуатацію автомобільних доріг, уряд забрав всі кошти на потреби армії.

“Проблеми є не тільки з дорогою “Городок -Зелений Гай”, хоча насправді з цією дорогою проблема дуже маленька і незначна. Є великі проблеми з іншими дорогами, які потребують першочергового вирішення”. – прокоментував він.

Щодо грейдера, який обіцяли старості села, то посадовець запевнив LMN, що якщо обіцяли – значить буде, однак коли саме він не уточнив.

 

“Грейдер просто ще туди не доїхав. Наразі він працює на якійсь більш критичній ділянці, де є нагальна проблема. Окрім того, то є гравійна дорога, такі роботи можна проводити, коли вона трішки підсохне. Зараз погодні умови не дозволяють виконувати їх”, – підсумував Микола Одиноцький.

Додамо, що LMN слідкуватиме за подальшим розвитком подій.

User Image
Вікторія Васильченко
Відео