До львівської інфекційної лікарні потрапила 52-річна мешканка Самбірщини з ботулізмом | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
До львівської інфекційної лікарні потрапила 52-річна мешканка Самбірщини з ботулізмом
25 Квітня, 14:33

До львівської інфекційної лікарні потрапила 52-річна мешканка Самбірщини з ботулізмом

У Львові до реанімаційного відділення інфекційної лікарні потрапила 52-річна мешканка Самбірського району, у якої діагностували ботулізм. Як повідомляє  Zaxid.net пацієнтка вже дві доби у реанімації.

«Пацієнтку госпіталізували з клінікою розгорнутого ботулізму: не могла ковтати, говорити, у неї було порушення зору і важкість дихання. Їй ввели  протиботулінічну сироватку, після чого її стан дещо стабілізувався»,- розповів завідувач реанімаційного відділення Віктор Токарєв.

За словами лікаря, жінка лікувалася вдома протягом тижня і звернулася за медичною допомогою лише тоді, коли відчула важкі симптоми. Наразі невідомо, які саме продукти містили ботулізм. Пацієнтка розповіла, що не їла м’яса, консервів і домашніх закруток.

«Це вже другий випадок ботулізму у цьому році. У січні до інфекційної лікарні з ботулізмом потрапили двоє мешканців Золочівщини (батько і донька), які споживали м’ясну консерву домашнього приготування. Торік на Львівщині був один випадок ботулізму, у 2022 році – п’ять»,- повідомила завідувачка відділу моніторингу та реагування на небезпеки Львівського обласного центру контролю і профілактики хвороб Ірина Куліш.

Додамо, ботулізм – це гостра інфекційна хвороба. Збудник найчастіше міститься в продуктах домашнього приготування: в м’ясних, рибних, грибних та овочевих консервах, соленій, в’яленій та копченій рибі.

Відео