Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
До Львова приїхала американська астронавтка українського походження
13 Жовтня, 16:17

До Львова приїхала американська астронавтка українського походження

До Львова приїхала видатна американська астронавтка з українським корінням Гайдемарі Стефанишин-Пайпер. В Україні вона вже втретє. Про це повідомляє Львівська міська рада.

Космонавтка завітала до Львова з нагоди Всесвітнього тижня космосу. Завтра вона зустрінеться зі студентами та молоддю  у стартап-школі Національного університету «Львівська політехніка», що на вул. Колесси, 2, об 11.00. Вхід на захід безкоштовний, одна для участі необхідно зареєструватися за посиланням. На зустрічі Гайдемарі розповість про особливості роботи екіпажу та досвід перебування на міжнародній космічній станції.

«Коли я була у відкритому космосі, я мала нагоду з одного боку бачити космічну станцію, з іншого —  космос — абсолютно чорний, а коли дивилась вниз, то бачила Землю. Це були сильні відчуття», — ділиться враженнями Гайдемарі.

Гайдемарі Стефанишин-Пайпер вже не працює, більше часу приділяє сім’ї та дітям. Востаннє у Львові вона була у 2007 році.

«Дуже приємно повернутись до Львова через такий довгий час. Відчуваю себе, як вдома.Я бачу, як змінилось місто, змінилась країна. Приємно бачити новий аеропорт – великий і гарний», — каже жінка.

Зазначимо, Гайдемарі Стефанишин-Пайпер загалом провела у космосі 27 днів і 15 годин. До групи астронавтів NASA її прийняли у 1996 році. Вперше в космос жінка полетіла у складі екіпажу 2006 року. Є членкинею Американського товариства інженерів-механіків. У дитинстві також була членкинею Пласту в США.

Серед нагород та відзнак — Орден Княгині Ольги ІІІ ступеня, медалі Navy Commendation Medal (двократно), Navy Achievement Medal (двократно) та Meritorious Service Medal. Лауреатка Всеукраїнської премії «Жінка ІІІ тисячоліття» в номінації «Знакова постать» (2007).

Додамо, батьки Гайдемарі емігранти до Америки із Західної України.

Фото: Львівська міська рада

img4074-914aa4a35ef1e1fa7f3c031b7b436a09
Схожі новини