Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Донбас і Крим – це Україна”: Зеленський чекає від Путіна конкретних дій
10 Грудня, 07:41

“Донбас і Крим – це Україна”: Зеленський чекає від Путіна конкретних дій

Під час брифінгу “нормандської четвірки” сьогодні вночі президент Володимир Зеленський запевнив, що не дасть Україні поступиться своїми територіями.

“Хочу окреслити ряд принципів, які я ніколи не порушу як президент України, і з якими ніколи не погодиться, звісно, український народ, – сказав Зеленський. – Перше – це неможливість федералізації. Україна – унітарна держава, це незмінна стаття її Конституції та непорушний принцип існування держави.

Друге – неможливість будь-кого вчиняти будь-який вплив на вектор руху та розвитку України, яка є незалежною, самостійною, демократичною державою, вектор розвитку якої обиратиме виключно її народ.

Третє – неможливість компромісів з врегулювання ситуації на Сході України через поступки територіями в межах міжнародно визначених кордонів. Для  кожного українця і Донбас і Крим – це Україна”.

 

Президент натякнув, що до кінця не вірить Путіну. І про це він говорив під час зустрічі “нормандської четвірки”.

“Сьогодні від усього українського народу я зауважив, що українці мають заслужене право не вірити словам та обіцянкам, – сказав Зеленський. – . Ми маємо чітке розуміння, що  лише конкретні дії будуть підтвердженням готовності усіх до забезпечення миру. Ми зі свого боку готові до виконання домовленостей, але це дорога з двостороннім рухом”.

Зеленський також розповів, що наполягає, що Україна має отримати контроль над кордоном з Росією перед виборами на Донбасі. А Путін вимагає виборів і лише потім передачі кордону під контроль України.

 

“У нас із президентом РФ, кажу відверто, різний абсолютно погляд з приводу передачі кордону і коли це можливо. І, дійсно, президент РФ каже, що в Мінську те, що наш колишній президент Петро Олексійович підписував, передача кордону може бути лише після виборів”, – сказав Президент. – Я, звісно, піднімаю питання про те, щоб передача кордону була до місцевих виборів. Поки що у нас різний погляд, але я думаю, що не випадково у нас буде зустріч через кілька місяців і не випадково у нас буде зустріч чотирьох лідерів”.

  • 0
  • 3377
Схожі новини