Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Донорам крові даруватимуть браслети
07 Червня, 17:16
logo-black

Донорам крові даруватимуть браслети

Тетяна Пасічник

13 червня, напередодні Всесвітнього дня донора, у Львівському обласному центрі служби крові, що на вул. Пекарській, 65, чекають людей, які готові допомогти хворим – здати кров. Приходити можна з 9.00 до 13.00. Однак, стати донорами можуть не всі. Є певні правила та обмеження.

“Обов’язково донор має бути повнолітній. Вага – не менше 60 кіло. За 24 години до здачі не можна вживати жирне, молочне, банани, ягоди, помідори, алкоголь. Це лише частина забороненого, – каже координатор платформи Donor.ua Аліна Бутим. –  Краще їсти нежирні супи, каші, та фрукти, які не забороняють. Також абсолютне протипоказання для тих людей, які хворіли на лейкоз, психічні розлади та мали злоякісні пухлини. Якщо у когось є видалені деякі органи – тим більше не можна, адже це може бути небезпечно для самого донора”.

Координатори називають і тимчасові протипоказання: застуда, медикаментозне лікування, прийом вітамінів.

За донорством людям даватимуть подарунки.

“В нас є фірмові браслети. На них пише “Я рятую життя!”. Їх даруватимемо, щоб люди розуміли, наскільки це важливо, – додає. – Окрім того, за кожну кровоздачу донору дарують 100 балів. Їх можна обміняти на знижки у медичній лабораторії “Сінево” або один сеанс у мережі кімнат “Легені-Солені”. Також є багато інших подарунків. Можна обрати”.

На кровоздачі з собою потрібно мати паспорт та ідентифікаційний код. Донорів просять попередньо зареєструватись, аби координатори знали приблизну кількість людей.  Також всім розсилатимуть  нагадування та інформацію про протипокази.

За додатковою інформацією звертайтесь за телефоном (067) 20 80 303.

Фото: Вікка

  • 0
  • 269
Схожі новини