«Допустити приватизації не можна»: за Дрогобицьку солеварню взялись народні депутати | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Допустити приватизації не можна»: за Дрогобицьку солеварню взялись народні депутати
27 Січня, 18:34
logo-black

«Допустити приватизації не можна»: за Дрогобицьку солеварню взялись народні депутати

24 січня небайдужі дрогобичани зустрілися з народними депутатами від «Слуги народу» Орестом Саламахою та Ростиславом Тістиком, аби вирішити, як врятувати місцеву солеварню – найстаріше діюче підприємство України.

Як писала LMN, недавно керівництво солеварні заборонило проводити там екскурсії.  Мовляв, це неприбутково.  Містяни ж підозрюють, підприємство хочуть закрити, аби прибрати до рук 7 гектарів, на яких воно розташоване.

Солеварня заснована у 14 столітті. До наших днів там досі збереглись унікальні споруди, колодязь, піч та інше обладнання, за допомогою якого з давніх-давен добували сіль. На даний момент виробництво зведено до мінімуму, оскільки собівартість готового продукту дуже висока. Але цінність заводу в його історичному значенні.

Зараз солеварня перебуває у власності держави. Вдруге за останні роки вона виведена із списку підприємств, які не підлягають приватизації. Тож у будь-який момент може бути виставлена на аукціон.

Нещодавно дрогобичани звернулась до народного депутата від 121 округу Ореста Саламахи  з проханням допомогти зберегти підприємство та не допустити його приватизації.  Разом з колегою по фракції Ростиславом Тістиком він ініціював круглий стіл. Прийшли представники від солеварні, депутати міської ради, громадські активісти і просто небайдужі дрогобичани.

Працівники заводу хочуть, аби солеварня і надалі перебувала у власності держави. Громадські активісти іншої думки.

«Вони переконані, що найкращим варіантом для заводу було б передати його у комунальну власність міста. Це дозволить створити комунальне підприємство з наглядовою радою, що складатиметься з представників громадськості. Також воно може залучати грантові кошти на свій розвиток, на відміну від державного», – розповідає Орест Саламаха.

Попри розбіжності, на круглому столі вдалось дійти до чіткого спільного знаменника – допустити приватизації не можна.

«Найголовніше  завдання для всіх – зберегти солеварню, це ж наша історія, – каже Ростилав Тістик. – Важливо, що сьогодні ми напрацювали конкретні механізми і знаємо, як рухати далі».

Народні депутати додали, що зроблять все можливе, аби солеварню вивели із списку держпідприємств на приватизацію.

Під час наради створили групу з представників громадськості, місцевого самоврядування та працівників солеварні, яка контролюватиме, як вирішується доля підприємства.

Відео