Дрогобицькі депутати просять залишити військовий ПДФО у громаді | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Дрогобицькі депутати просять залишити військовий ПДФО у громаді
15 Вересня, 11:20

Дрогобицькі депутати просять залишити військовий ПДФО у громаді

Дрогобицька міська рада скерувала звернення до Президента України, голови Верховної Ради та Прем’єр-міністра щодо необхідності збереження в 2024 році ПДФО військовослужбовців у місцевих бюджетах громад. Про це йдеться на сайті Дрогобицької міської ради.

«Найбільшим джерелом наповнення місцевих бюджетів є надходження від податку на доходи фізичних осіб… Cтаном на 01.09.2023 року до бюджету Дрогобицької міської територіальної громади надійшло 183 млн. грн. «військового» ПДФО. Завдяки цим надходженням вдалося облаштувати відповідним обладнанням кластерну міську лікарню №1 та Стебницьку лікарню для лікування та реабілітації військових як тепер, так і в майбутньому після завершення бойових дій. Сума видатків на дані потреби склала близько 132 млн. грн. На цільові програми підтримки військових та інших підрозділів скеровано 43 млн. грн., заплановано виділення ще 9 млн. грн», – йдеться у повідомленні.

У міській раді зазначили, що якщо з бюджету громади заберуть “військовий” ПДФО, у 2024 році він може недоотримати понад 260 млн. грн. У свою чергу це призведе до недофінансування різних сфер життєдіяльності міста.

Відтак, у Дрогобицькій міській раді закликали зберегти у 2024 році розмір зарахування податку на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів на рівні 64%.

До слова, нещодавно уряд схвалив зміни до Бюджетного кодексу для фінансування сектору безпеки і оборони та розвитку оборонно-промислового комплексу. Серед перелічених змін — спрямування «військового» ПДФО у бюджети держорганів вже з 1 жовтня 2023 року. Раніше вони зараховувались до місцевих бюджетів.

Відео