Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Дискримінація за віком шкідлива для здоров’я”, – Супрун
29 Липня, 10:05

“Дискримінація за віком шкідлива для здоров’я”, – Супрун

Створення стереотипів та дискримінація окремих людей чи категорій людей за віковою ознакою — це ейджизм. Він може негативно впливати на загальний стан здоров’я та сприяти розвитку серцево-судинних захворювань, артриту та депресії. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написала виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

“Коли людину не беруть на роботу, бо їй 45+ — це ейджизм. Коли людину під час виконання посадових повноважень кличуть “хлопчиком,дівчинкою,молоденьким,молоденькою” — це також ейджизм. – каже Супрун. – Люди літнього віку, які негативно сприймають старіння через вікову дискримінацію живуть на 7,5 років менше, ніж ті, що сприймають його позитивно. Найпоширеніша форма ейджизму до молоді – це зневажливе ставлення на роботі, небажання сприймати серйозно думку молодого спеціаліста. Хоча ефективність і професійність не залежить від віку”.

Супрун каже, що допомогти у боротьбі з ейджизмом  може законодавство. Наприклад, у США, де рівень залучення людей, старших 65 років, високий, існують антидискримінаційні закони. Заборонено встановлювати обмеження при працевлаштуванні для людей старших 40 років.

Але передусім треба викорінювати прояви ейджизму з повсякденної культури спілкування та роботи. І розпочинати варто з себе. Адже кожен може зробити свій внесок у руйнування стереотипів.

Фото: sud.ua

Схожі новини