Екс-голова Львівської митниці зареєстрував петицію про санкції до польських страйкарів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Екс-голова Львівської митниці зареєстрував петицію про санкції до польських страйкарів
15 Листопада, 13:06

Екс-голова Львівської митниці зареєстрував петицію про санкції до польських страйкарів

Екс-голова львівської митниці Левко Прокіпчук зареєстрував петицію про застосування санкцій до польських перевізників, які від 6 листопада блокують пункти пропуску. Про це він повідомив у Facebook.

Зазначимо, що від 6 листопада на трьох найбільших автомобільних пунктах пропуску («Корчова – Краківець», «Гребенне – Рава-Руська», «Дорогуськ – Ягодин») польські перевізники розпочали свою акцію протесту. Серед головних вимог поляків – відновлення з боку Польщі практики дозволів для українських перевізників, виключення польських вантажних автомобілів з Е-черги для порожніх автомобілів, які повертаються з України до РП, а також призупинення видачі польською стороною ліцензій для транспортних компаній з капіталом поза ЄС.

Левко Прокіпчук пояснив, що намагався допомогти перевізникам, однак вирішив, що страйкарі розумітимуть лише “силу”, а тому зареєстрував петицію.

“Впродовж тижня намагаюсь всіма доступними способами допомогти нашим перевізникам.
Трохи абсурдно, але, оскільки зараз в нашого сусіда період зміни-передачі влади, то, так виглядає, що в самій Польщі не дуже зараз хтось переймається блокуванням міжнародних пунктів пропуску, через яке тисячі водіїв стали заручниками…Я вирішив, що «страйкарі» розумітимуть лише силу (мова не про фізичну), а тому зареєстрував на сайті Президента петицію про застосування до них санкцій”, – йдеться у пості.

У петиції ініціатор просить застосувати санкції до активних учасників та організаторів блокади. Мова йде про Рафала Меклера, який є власником транспортної фірми, Вітольда Томановича, Томаша Борковські та Лукаша Бялаша. Левко Прокіпчук пояснює, що таке блокування кордону вже призвело до величезних збитків для українських перевізників та підприємств та поставило під ризик зриву поставки військових і гуманітарних вантажів.

“Прошу Президента України невідкладно ініціювати на засіданні Ради національної безпеки та оборони питання про застосування санкцій (зокрема, але не виключно обмеження торговельних операцій; обмеження, часткове чи повне припинення транзиту та перевезень територією України; зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань; відмова в наданні та скасування віз резидентам іноземних держав, застосування інших заборон в’їзду на територію України; заборона діяльності на території України) проти Rafal Mekler, Witold Tumanowicz, Tomasz Borkowski, Lukasz Bialasz, а також інших громадян, які своїми діями унеможливлювали повернення в Україну тисяч громадян України, а також юридичних осіб, де вони є керівниками чи кінцевими бенефіціарами”, – йдеться у петиції.

Детальніше із текстом петиції ви можете ознайомитись тут.

Відео