Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Експертиза довела, що Володимир Івасюк не міг вчинити самогубство
13 Червня, 19:43

Експертиза довела, що Володимир Івасюк не міг вчинити самогубство

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз здійснив експертизу обставин загибелі композитора-виконавця Володимира Івасюка і дійшов висновку, що він просто фізично не міг би вчинити самогубство. Про це повідомляє “Укрінформ”.

“Під час розслідування загибелі Володимира Івасюка провели  кілька експертиз і виявили певні розбіжності у висновках. Через те, що не було однозначної відповіді, Прокуратура Львівщини звернулася до Київського науково-дослідного інституту судових експертиз. Слідчий експеримент ми провели у травні цього року. Коли наші експерти ознайомилися з матеріалами справи, стало очевидним, що потрібен експертний експеримент — подібно до тих обставин, за яких загинув Івасюк”, – каже директор інституту Олександр Рувін.

Експеримент проводили в лісі, біля того місця, де  у травні 1979 року виявили тіло Івасюка.

“Наші експерти підібрали схоже дерево – такої ж породи, подібного розміру, відповідної висоти, діаметру стовбура, розташування гілок. Словом, всі елементи були підібрані найближче до тієї ситуації, яка була тоді”, – уточнив він.

За його словами, в процесі експерименту розглянули три ситуації.

“Спершу ми дізнавались, чи міг потерпілий сам залізти на дерево, на висоту гілки 1,7 метра, зав’язати вузол та вчинити самогубство. Потім – чи можливо інсценувати самогубство за допомогою підручних засобів — драбини, підставки тощо, хоча на тому місці нічого подібного не виявили. А вже тоді — чи можливо провести інсценування самогубства без застосування цих підручних засобів”, – сказав директор НДІ.

Під час експерименту був задіяний статист,  схожий на потерпілого – такого ж віку, як Івасюк, такої ж маси тіла.

“Ми встановили, що зав’язати вузол інсценувати самогубство навіть дуже сильна фізично людина не змогла би. Очевидно, що їй для цього знадобилася б чиясь допомога”, – повідомляє директор.

Рувін каже, якби були допоміжні засоби типу драбини чи підставки то, щоб зав’язати вузол та  інсценувати самогубство, необхідно було задіяти двох людей, а якщо без підручних засобів — як мінімум трьох.

“Крім того, експерти також досліджували одяг, взуття потерпілого — за фотографіями в матеріалах справи, описом речей, протоколами огляду. Адже якби людина залазила на дерево, мали би залишитися сліди  на підошвах, на одязі.Тим часом в протоколах зазначено, що їх не було”, – каже Рувін.

Сьогодні експертиза є на стадії передачі слідчим органам.

“Група експертів-медиків долучає свою частину, і ми передамо матеріали слідчим органам, які нам цю експертизу призначали. Далі будемо дивитися, яке рішення вони приймуть. Тобто ми надаємо результати дослідження, а далі слово за львівською прокуратурою”, – сказав директор НДІ.

Фото: з доступних інтернет-джерел

  • 0
  • 295
Схожі новини