Активіст розкритикував електронний облік деревини | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Активіст розкритикував електронний облік деревини
07 Жовтня, 19:37
logo-black

Активіст розкритикував електронний облік деревини

Кандидат сільськогосподарських наук та громадський активіст Віталій Майборода стверджує, що завдяки електронному обліку деревини ліс розкрадають ще більше.

Такий облік передбачає маркування деревини відповідними бирками зі штрих-кодом та номером. Це, на думку лісників, дає змогу контролювати будь-яку зрубану деревину. Однак Майборода стверджує, такий спосіб не дієвий.

«Бирка дає інформацію власне про зрубану деревину, на якій вона прибита, – каже Віталій Майборода. – Коли номер бирки ввести на офіційному сайті Державного агентства лісових ресурсів України повинна вибивати вся інформація про відповідне дерево – довжина, діаметр та об’єм. Однак на практиці ми бачимо зовсім інше. Після того, коли ввести номер бирки на сайті відповідь буде одна – «По вашому запиту нічого не знайдено». Тобто після того, як на зрубану деревину прибили бирки, вона просто зникла. Де тепер це дерево? Хтозна. Адже якщо за номером бирки деревини не знайдено – то її й не існує. Отже завдяки цьому обліку ліс розкрадають ще більше».

Майборода стверджує, що начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека сам не може пояснити куди зникає деревина.

« 27 серпня на апаратній нараді в ЛОДА, де обговорювали незаконні вирубки, Дейнека спочатку звітував про роботу, а коли дійшла розмова до цього питання – просто мовчав, абсолютно нічого не пояснював», – додає активіст.

Віталій Майборода каже, навести лад у лісовому господарстві можна лише у одному випадку.

«Хай буде цей електронний облік, але за умови, що буде строга звітність! Щоб бирки дійсно відповідали дереву, на якому прибиті. Адже часто їх використовують повторно. Просто твориться бардак, немає ні контролю, ні справжньої звітності – кожен робить те, що хоче», – каже.

Нагадаємо, у інтерв’ю LMN Віталій Майборода розповідав про свою боротьбу з вирубкою лісу, яка триває майже 20 років.

Відео