Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Фермери на Золочівщині пересіватимуть пошкоджені негодою поля
07 Травня, 19:29
logo-black

Фермери на Золочівщині пересіватимуть пошкоджені негодою поля

Юлія Швидко

Фермери Львівської області суттєво постраждали від погодної стихії під час Великодніх свят. Найбільше від зливи з градом потерпіли аграрії на Золочівщині. Їх поля підтоплені, озимі культури побиті градом, посіви із соняшнику, гороху, кукурудзи та сої змило. Фермери чекають сонячної погоди, аби висушити поля та заново посіяти.

«До свят на 10 гектарах поля посіяли сою – від неї нічого не залишилося, змило водою. Ще 30 гектарів підготували до посіву. Все залило, погнило. Вода по коліна стоїть, не сходить. Якби зараз сонця, то, можливо, за три дні поле висохне. Можна було би поновити посів. Але ж де тут: далі дощі йдуть», – бідкається LMN фермер села Поморяни Золочівського району Володимир Петльований.

Його господарство «Волетар» займається вирощуванням сої. Аграрій порахував: через негоду уже втратив 30 тис грн.

«Поля не застраховані, тому не сильно розраховуємо на допомогу держави. Усе треба відновлювати за власний рахунок. Але головне – не упускати рук. Треба розуміти, що у фермерстві є такі ризики, які несприятливі погодні умови. У попередні роки теж траплялися затяжні дощі, але такої стихії уже зо 10 останніх років не пам’ятаю. Найбільше потерпіли ті фермери, які вирощують сою, соняшник, кукурудзу та ріпак», – додає Володимир Петльований.

Фото: ілюстративне

Схожі новини