«Фіґу їм, а не наші землі», – Василь Курій про «Заліснення України» (ВІДЕО) | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Фіґу їм, а не наші землі», – Василь Курій про «Заліснення України» (ВІДЕО)
12 Серпня, 21:27
logo-black

«Фіґу їм, а не наші землі», – Василь Курій про «Заліснення України» (ВІДЕО)

На початку літа президент України Володимир Зеленський започаткував екологічну ініціативу «Масштабне залісення України». Програма начебто спрямована на розв’язання проблемних питань лісовпорядкування, насамперед щодо охорони, захисту, використання та відтворення лісів.

Серед завдань, які президент поставив Кабінету Міністрів відповідним указом, є ідентифікація самозалісених та придатних для створення лісів земельних ділянок державної та комунальної форм власності з метою їх подальшого використання для досягнення оптимальної лісистості України. У червні, у час прийняття, програма практично не фігурувала у засобах масової інформації, втім вже почала втілюватись на місцях.

За інформацією LMN, працівники лісгоспів Львівщини вже розпочали зустрічі з окремими керівниками громад для ідентифікації таких земельних ділянок. Активіст руху «СтопЛісоцид» Василь Курій припускає, що це одна з схем відчуження земель у громад.

«Ось що маємо: лісгоспи, які довели свою неспроможність нормально працювати та держава, в особі нашого керівництва, яка довела, що не може навести лад в роботі лісгоспів, вишукують десятки схем, щоб показати людям, начебто щось добре таки робиться. То ми мільярд дерев садимо, то ми землі будемо заліснювати», – іронізує Василь Курій у відеозверненні. 

За його словами, лісгоспам пропонуватимуть передати землю, яка колись використовувались громадою, а з часом поросла чагарниками чи ожинниками.

«Передавати лісгоспам, які потім ці землі віддаватимуть в довготривалу оренду різним незрозумілим організаціям чи місцевим князькам, бо самі господарювати не вміють. Лісгоспи підійдуть прямо до села, відберуть пасовиська, на яких виросло декілька сосен. Хочу звернутись до всіх депутатів, думаючих мешканців громад: фіґу їм, а не ту землю, яка нам ще всім може пригодитись», – наголошує Василь Курій.

Активіст пропонує знайти варіанти, як облікувати ці землі та залишити в громадському користуванні. Василь Курій закликає мешканців Львівщини бути пильними щодо дій місцевої влади та не допустити відчуження жодного метра землі лісгоспам.

Відео