Фільм “Незламні” тепер можна переглянути у мережі | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Фільм “Незламні” тепер можна переглянути у мережі
25 Грудня, 12:42
logo-black

Фільм “Незламні” тепер можна переглянути у мережі

Марія Оринчак

Кілька днів тому в Youtube опублікували фільм “Незламні”, знятий громадською організацією “Апостольська чота”. За два дні його переглянули понад 10 тисяч людей.  Стрічка розповідає про знакову подію українського націоналістичного підпілля у міжвоєнний період. Відтворено напад 30 листопада 1932 року на поштове відділення у містечку Городок. Режисером короткометражки є військовий капелан, священник УГКЦ Михайло Греділь. 

Прем’єра фільму відбулась ще 5 травня. До грудня фільм показували у різних містечках та селах.

“У самому Городку тільки було 6 показів, по Городоцькому району десь з 30 показів. У Львові було 4 покази у кінотеатрах, у кількох вишах, у музеї. Це, сумарно, приблизно 10 показів. Ми об’їхали майже половину районних центрів – спочатку, звісно, Трускавець і Дрогобич, оскільки це батьківщина Біласа і Данилишина. Думаю, всіх показів було близько сотні. Тим паче, було кілька показів за межами Львівщини: у Києві, Маріуполі, Краматорську, Слов’янську. Були такі покази, коли людей у залі було важко помістити – особливо, у перші дні. Приходило понад 400-500 осіб.  Тому, думаю, десь близько 20 тисяч осіб точно переглянули фільм на показах. Тішить, що у перший день в онлайні стрічку побачили понад 2 тисячі осіб”, – розповідає LMN один з акторів фільму Тарас Елейко

Тарас каже, особливо тішило те, що на покази проходила молодь, підлітки, діти. 

“Дуже подобалось спостерігати за емоціями глядачів, як вони співпереживали героям, як про себе давали їм поради. Бабусі, старші люди, часто хапались за голову в передчутті чогось поганого. Радіємо, що фільм вдалось зробити таким динамічним, насиченим, а не просто навчальним”, – додає Елейко. 

Фільм показували також на сході України. 

“Там нашим патріотам дуже важко. Їм потрібна живильна сила. І така підтримка від Західної України, покази таких фільмів дають їм силу для подальшої боротьби. Цікаво розповідав отець Михайло Греділь про показ у Слов’янську. Туди прийшла така жіночка: типово радянська особистість з яскравими губами, перепаленим волоссям. Прийшла, бо нічого було робити. А після фільму вона вийшла і плакала. Це для нас був певний показник якості фільму: що навіть таку радянську людину ми змогли вразити цією історією. Тішить, що певні заклади, певні містечка запрошували нас знову і знову. Це свідчить про те, що є запит на українське патріотичне кіно. І щораз більше на тих фільмах є глядачів. Це означає, що є для кого працювати і є за кого боротись!”, – наголошує Тарас.

Нагадаємо, фільм “Незламні” знято на основі реальних подій. Прочитати, як створювалась стрічка, можна тут:

 

 

  • 0
  • 2103
Відео