Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Громади мають бути поінформовані про вирубки лісу»: підсумки наради в ЛОДА
10 Червня, 21:58
logo-black

«Громади мають бути поінформовані про вирубки лісу»: підсумки наради в ЛОДА

Сьогодні, 10 червня, у ЛОДА відбулась нарада з питань реформування лісової галузі. На ній зокрема обговорили, як посилити громадський контроль при здійсненні лісогосподарських заходів.

«Місцеві громади повинні бути поінформовані про заплановані лісозаготівельні заходи», – наголосив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.

Активіст руху “Стоп Лісоцид” Василь Курій вважає: те, що на нараді в ЛОДА підняли тему громадського контролю – важливий крок у боротьбі з незаконними вирубками лісу.

«Дотепер чиновники уникали цієї теми, начебто не розуміючи, що в нинішніх умовах громада насправді не може контролювати ситуацію з вирубками і впливати на неї», – каже Курій.

Пояснює, що в лютому 2016 року Львівська обласна рада прийняла рішення «Про запровадження механізмів громадського контролю за використанням та відтворенням лісових ресурсів області». Згідно з ним, лісокористувачі зобов’язувалися обговорювати  рубки з місцевими громадами. А протоколи за результатами цих обговорень, як і календарні плани проведення всіх заходів у лісі, мали б подавати у Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства.

«Однак це рішення ігнорувалося, ніхто нічого з громадами не обговорював, – говорить активіст. – Лісники просто надсилали в сільради листи-повідомлення з інформацією, коли і де відбудеться рубка. А інколи й того не робили. Власне через це громади бунтували, перекривали лісовозам дорогу. Бувало, що разом з людьми і голови сільрад виходили на протести. Але ж так не має бути. Якщо голови бачать, що хтось задумав чинити незаконно, його інструментом для блокування таких дій має бути сесійна зала».

Василь Курій сподівається, нинішнє обговорення в ЛОДА сприятиме зниженню напруги в суспільстві.

Нагадаємо, віднедавна при ЛОДА почала функціонувати робоча група, яка працює над вирішенням проблем лісової галузі області. Окрім чиновників та лісників, до неї входять громадські активісти, екологи та правоохоронці.

Фото: ЛОДА

  • 0
  • 1148
Схожі новини