Грибовицьке сміттєзвалище перетворять на сквер | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Грибовицьке сміттєзвалище перетворять на сквер
03 Червня, 11:54

Грибовицьке сміттєзвалище перетворять на сквер

Цього літа розпочнеться перший етап рекультивації Грибовицького сміттєзвалища, який триватиме два роки. Він передбачає вирівнювання тіла полігону, встановлення систем дегазації та очистки фільтратів. Про це пише Львівська міська рада.

Вже незабаром розпочнуться роботи із вирівнювання схилів сміттєзвалища, щоб унеможливити обвали та повернути полігон у межі землекористування, адже зараз частина сміття вийшла за визначений периметр.

«Вже восени повинна запрацювати нова система очистки фільтрів: саме зараз триває тендер на визначення фірми-переможця. Тож вперше за всі роки розмов про необхідність рекультивації Грибович ми розпочинаємо реальне вирішення цієї проблеми. Це стає можливим завдяки міжнародному проекту із ЄБРР», — каже директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

Цього року також стартують роботи із стабілізації тіла сміттєзвалища. Для цього його вирівняють та накриють спеціальним технологічним захисним екраном товщиною понад 60 см. Це товстий із щебіню та піску, та гідроізолююча захисна мембрана, які унеможливлять потрапляння опадів всередину, а відтак — подальше утворення фільтратів.

Тоді фахівці перейдуть до наступного етапу робіт, який передбачає біологічну рекультивацію — це формування родючого шару. Цей процес триватиме ще 2−3 роки. За цей час на полігоні будуть висаджені чагарники, кущі, невеликі насадження із неглибокими кореневими системами, щоб не пробити захисний шар. Очікується, що весь полігон у Грибовичах буде виглядати як великий сквер.

Рекультивація Грибовицького сміттєзвалища є частиною плану вирішення проблеми поводження з твердими побутовими відходами у Львові. За два роки у місті збудують перший в Україні сучасний сміттєпереробний комплекс із європейською технологією механіко-біологічної переробки відходів, рекультивують старий полігон та впровадять нову систему поводження з відходами.

Для цих цілей місто отримало 25 млн євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку, 10 млн євро гранту — безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів. Внесок міста — 6,75 млн євро.

Фото: Львівська міська рада

Відео