Григорій Душний зі Старого Самбора роздає саджанці дерев | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Григорій Душний зі Старого Самбора роздає саджанці дерев
24 Березня, 09:15
logo-black

Григорій Душний зі Старого Самбора роздає саджанці дерев

Марія Кузьмин

«Віддам саджанці вишні, сливи. Прийди, викопай і забери!» – таке оголошення розмістив у Фейсбук-спільності «Моя Старосамбірщина» житель райцентру Григорій Душний. І додав контактний номер телефону.

Чоловік не є професійним садівником, однак з особливою турботою та любов’ю доглядає сад. На 20 сотих у нього ростуть яблуні, груші, сливи, черешні.

«Сад у мене добре родить. Тепер, коли я на пенсії, то маю більше часу -3 дні обрізав, 2 пересаджував. Привів усе до Божого вигляду», – розповідає LMN пан Григорій. – А там же повідростало багато саджанців, шкода вирубувати і викидати».

Чоловік каже, що практикує ділитися усім, чого у нього забагато.

«У 2017 році добре вродила картопля, не усю спожили, то минулий рік навесні розмістив оголошення, що віддам задарма. Приїжджали люди з сіл, зокрема з Волошинова, Білич. Хай беруть – не можна ж викидати», – зазначає.

За два тижні, відколи розмістив оголошення, викопувати саджанці прийшли небагато людей – 6 осіб.

«Люди у коментарях питали, чи ще актуально, скільки саджанців можна брати. Хотіли віртуального спілкування. Я ж відписував: телефонуйте. Не знаю, чи не довіряли чи лінувалися. От якби їм накопати, а ще й посадити», – жартує Григорій Душний.

Щоб саджанці прийнялися, для них треба вибрати у саду добре освітлюване місце. Також чоловік радить звертати увагу на кореневу систему – вона повинна бути добре сформована.

«Не можу дивитися на те, як на базарі продають саджанці. Ну де там вони приймуться! Коріння посохле, тижнями стоять з ними. А в мене того добра багато, от і хотів роздати», – веде далі чоловік.

У Старому Самборі саджанці вишні та сливи продають по 60 грн. В середньому по області ціна – 50 -80 грн.

Відео