Голова Боринської громади звернувся до поліцейських через знесення пам’ятника радянського воїна | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Голова Боринської громади звернувся до поліцейських через знесення пам’ятника радянського воїна
07 Березня, 13:36

Голова Боринської громади звернувся до поліцейських через знесення пам’ятника радянського воїна

Голова Боринської громади на Львівщині Михайло Шкітак звернувся із заявою в поліцію через знесення постамента на «Братській могилі радянських воїнів», розміщеній в центрі громади. Він обурений тим фактом, що знесення пам’ятника відбулося без офіційного дозволу, адже рішення про знесення депутати селищної ради не приймали. Про це повідомляє Zaxid.net.

«Боринська селищна рада звернулася в поліцію через те, що пам’ятник є пам’яткою архітектури. Відповідно до закону, ми звернулися до поліції, бо це пам’ятка архітектури», – каже Михайло Шкітак.

З його слів, знесений активістами пам’ятник «Братська могила радянських воїнів» внесений до переліку об’єктів культурної спадщини (в розділі пам’ятки історії) рішенням Львівської облради від 5 травня 1975 року. Там захоронені понад 50 радянських солдатів.

Лише минулого тижня, зі слів Михайла Шкітака, селищна рада звернулася із запитом в департамент архітектури і в департамент культури Львівської ОВА, щоб отримати роз’яснення щодо порядку демонтажу пам’ятника і перепоховання останків захоронень. Наразі очікують відповідь.

У поліції Львівщини розповіли, що зареєстрували звернення голови громади і за цим фактом проводять перевірку.

У громадській ініціативі «Локальна декомунізація» розповіли, що переселенка з Мелітополя Надія Дребот, яка тимчасово проживає в Боринській громаді, ще наприкінці січня зверталася до голови ЛОВА, районної ради та селищного голови з приводу знесення згаданого радянського пам’ятника та перепоховання «цвинтаря НКВС-ників», а також встановлення на його місці в центрі Борині пам’ятника Героям України. У відповідь голова громади Михайло Шкітак, посилаючись на закон, поінформував Надію Дребот, що «перепоховання останків померлих здійснюється за рахунок коштів особи, яка ініціює перепоховання».

Нагадаємо, минулими вихідними українські захисники, які перебувають у короткочасній відпустці та на реабілітації після поранення, знесли чотири радянські пам’ятники у селах Бориня, Стрілки, Топільниця, Луки Самбірського району та записали відеозвернення до місцевих громад із закликом очистити власний громадський простір від окупаційних символів.

Відео