Хворих на УАЗі, а хліб на санях: у Сколівському районі подекуди повністю відсутнє сполучення | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Хворих на УАЗі, а хліб на санях: у Сколівському районі подекуди повністю відсутнє сполучення
04 Лютого, 15:29
logo-black

Хворих на УАЗі, а хліб на санях: у Сколівському районі подекуди повністю відсутнє сполучення

Антоніна Скляренко

У селі Жупани на Сколівщині мешканці залишилися відрізані від цивілізації. Вчора єдину маршрутку, яка наважилася заїхати в село, витягували за допомогою трактора на ланцюгах. На дорогах, які спочатку засипало снігом, тепер через відлигу утворилось місиво, що унеможливило рух транспорту.

Жупани – гірське село. Тягнеться під гору, дорога, що веде до населеного пункту, –  серпантин. Мешкає тут близько 700 людей.

«Коли сніг, але тримає мороз, проїзд ще можливий. А зараз просто жах, що твориться. Дочка на вихідні приїхала зі Львова в гості з внучкою, тепер виїхати не може. Мала до школи не пішла, а дочка сидить в хаті, через вікно заглядає, чи зміниться щось. Вчора нардеп Лопушанський в село приїздив, то побачив, як ми тут мордуємося. Десь дзвінок зробив, трошки щось трактор прогорнув. Нині далі все розлізлося, а допомоги вже ніякої. Жодний автобус не їде», – розповідає місцева Ярослава Рожнятівська.

Зазвичай селом курсують маршрутки Львів-Жупани та Львів- Верхнячка. Ними люди добираються до району і до села Тухолька. Вчора один із автобусів заїхав в село, а виїхати вже не зумів. Місцеві спочатку намагалися випхати транспорт власними силами. А коли не змогли, викликали трактор з ланцюгами на колесах. З горем маршрутку доправили до траси, але шофер сказав, більше в село не поїде, поки ситуація з дорогою не вирішиться. У Жупанах снігу намело подекуди до метра. Тепер він топиться. На дорозі суцільна каша.

«Такі снігові валуни самі не розтануть, їх треба якось розбивати, розчищати грейдером. Але його не дають з району. У нас в селі є старий тракторець. То більше ламається, ніж працює. Шофер лається, що техніку доламає через той сніг. В сільраді кажуть, своїми силами нічого зробити не можуть, а з району підтримки нема. Тому така ситуація. Хліб в магазин кіньми впряженими у сани підвозять. А недавно дітки отруїлися були. Швидка доїхати не могла, то їх з села на УАЗі вивозили до траси, а там на «швидку» пересадили», – додає Рожнятівська.

Із Жупанів до Сколе 40 км. До села Тухолька, звідки є сполучення, – 15. Схожа ситуація і в селі Криве, що у протилежну сторону від райцентру. Але кажуть, туди тепер навіть саньми важко добратися.

Відео