Служба безпеки України попередила, що російські окупанти можуть підірвати склади аміаку на Харківщині, щоб звинуватити в цьому Збройні сили України.
У разі аварійних ситуацій можливі викиди хімічно небезпечних речовин (ХНР) в атмосферу в кількостях, що становлять небезпеку для людей, тварин, рослин. Також у період ведення бойових дій варто врахувати небезпеку використання супротивником хімічної зброї.
Для більшості територій найімовірнішими можуть бути загрози обумовлені хлором, аміаком та виробничими сполуками. Ознаками отруєння хлором є різкий біль у грудях, різь в очах, сльозотеча, задишка, сухий кашель, блювання, порушення координації рухів та поява бульбашок на шкірі. Ознаками отруєння аміаком є почастішання серцебиття і пульсу, збудження, можливі судоми, ядуха, різь в очах, сльозотеча, нежить, кашель, почервоніння і свербіж шкіри.
Щоб знизити ступінь ураження хімічною зброєю потрібно пам’ятати:
При отруєнні хлором негайно перемістіть постраждалого із забрудненої зони на свіже повітря, щільно вкрийте, дайте подихати киснем, парами води або аерозолем 0,5% розчину питної соди протягом 15 хвилин. Шкіру, рот, ніс промийте 2% розчином питної соди або водою з милом. Основним засобом боротьби з хлором є вода, за можливості – тепле молоко з содою. У разі необхідності – зробіть штучне дихання способом «рот в рот». Не дозволяйте потерпілому пересуватися самостійно. Транспортуйте його лише у лежачому положенні.
При отруєнні аміаком винесіть постраждалого із зони ураження. Шкіру, рот, ніс промийте водою, в очі закапайте по дві-три краплі 30 % альбуциду, в ніс – оливкове масло.
Найближчим часом наші менеджери дадуть відповідь