Є питання – є відповідь: для переселенців, які виховують дітей з інвалідністю, підготували спецброшуру | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Є питання – є відповідь: для переселенців, які виховують дітей з інвалідністю, підготували спецброшуру
05 Серпня, 14:50
logo-black

Є питання – є відповідь: для переселенців, які виховують дітей з інвалідністю, підготували спецброшуру

Спеціальний онлайн посібник для вимушено переміщених українців, які виховують дітей з інвалідністю чи порушенням розвитку, підготували фахівці Львівського міського реабілітаційного центру «Джерело» та Дитячого фонду ООН «ЮНІСЕФ».

Як розповіли LMN у центрі «Джерело», ця брошура покликана допомогти таким сім’ям організувати надання послуг дітям в громадах західних областей України, і дати відповіді на основні питання, які у них виникають. Наприклад, куди звернутися за консультацією корекційного педагога або як записатися до лікаря на новому місці. У посібнику батьки дітей з труднощами розвитку або інвалідністю можуть дізнатися, як потрапити на навчання в інклюзивний клас/групу чи де отримати колісне крісло або слуховий апарат для дитини.

«Дітям з труднощами розвитку, особливо внутрішньо переміщеним, треба готуватись до школи за новим місцем проживання, або знайти можливість отримувати певні соціальні чи медичні послуги. Дуже не просто батькам дати собі раду, знайти потрібну інформацію та найпростіший шлях вирішення. Тому наші фахівці разом з командою ЮНІСЕФ розробили брошуру, в якій є підказки та відповіді на певні питання. І, до речі, контактна інформація куди звертатись батькам не лише у Львівській області, а й у інших областях на заході України», – розповіла LMN Зореслава Люльчак, директорка центру «Джерело».

Відео