Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
ЄС ще на рік продовжить статус захисту для українських біженців
10 Жовтня, 19:05

ЄС ще на рік продовжить статус захисту для українських біженців

Європейська комісія продовжить ще на один рік правила прийому і надання захисту українським біженцям. Про це заявила єврокомісар із внутрішніх справ Ілва Йоганссон, пише Європейська правда.

Правила будуть продовжені принаймні до березня 2024 року. Це буде зроблено рішенням Єврокомісії, окреме рішення країн ЄС в цьому випадку не потрібне. Єврокомісарка зазначила, що сьогоднішні напади на українські міста показали важливість солідарності з Україною.

Вона також звернулася до тих українців, які хотіли б зараз повернутися до України. Вона нагадала, що для цього їм не потрібно відмовлятися від статусу тимчасового захисту в ЄС. Натомість потрібно просто повідомити місцеву владу про своє повернення.

Невдовзі після початку російської війни проти України країни в ЄС запустили директиву для прийому біженців. Спочатку правила діють протягом одного року, але можуть бути продовжені ще на два роки.

Тим, хто шукає захисту в ЄС, не потрібно проходити тривалу процедуру надання притулку. Крім того, українці мають прямі права на соціальні виплати, освіту, житло та дозвіл на роботу.

За словами Ілви Йоханссон, близько 4,2 мільйона українців в ЄС зараз знаходяться під тимчасовим захистом.

Схожі новини