Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Біля Великих Мостів сміттєзвалище горіло кілька днів
22 Квітня, 17:01
logo-black

Біля Великих Мостів сміттєзвалище горіло кілька днів

Антоніна Скляренко

Кілька днів тому загорілося сміттєзвалище біля села Стремінь на Сокальщині, що належить до Великомостівської ОТГ. Місцеві одразу забили на сполох, опублікували повідомлення про пожежу в соцмережах. Кажуть, воно періодично самозагоряється.

«Самозапалюється, особливо страшно вночі, від вогню таке враження, що сонце заходить. Постійний сморід, дим. Люди жаліються, дзвонять в раду ОТГ, але там чомусь всім байдуже», – розповідає отець Тарас Гнатів із села Стремінь.

Священик каже, біда зі стихійним сміттєзвалищем у них за селом розпочалась кілька років тому. Спочатку сипали купками, потім возили возами, а тепер – вантажівками. Не раз у смітті находили докази, що висипають непотріб і зі Львова.

«У нас сміттєзвалище не підготовлене для того, аби приймати відходи в таких об’ємах. Воно розташоване у такому місці, де всі небезпечні речовини потрапляють в ґрунт, бо він ніяк не захищений. Говорили про це голові ОТГ, але він пояснював, що за львівське сміття отримуємо гроші на громаду. Справа не в грошах, а в тому, що там просто не місце для відходів. Зараз територія з непотребом розрослася до 4 гектарів. Три з них горіло. А люди продовжують сипати. При чому, кому де заманеться. Так не повинно бути», – додає Гнатів.

Сміттєзвалище розташоване за 800 м від крайньої хати в Стремені та за 5 км від Великих Мостів.

1rva

«Це порушення правил. Люди жаліються на їдкий дим і сморід. Крім того, у селі воюємо ще і з агрофірмами. Зараз розпочався сезон зрошування полів хімією, де вирощують ріпак. Діти почали хворіти алергією. Хімію сиплють просто під парканами, бо поле за 200 метрів від хати. Сам ніколи не знав, що таке алергія, а зараз і на вулицю вийти не можу, задихаюсь», – каже отець.

Місцеві кажуть, на рекультивацію сміттєзвалища в кінці грудня виділили 3,2 млн. гривень.

 

ФОТО: Сокальська платформа

  • 0
  • 1351
Схожі новини