Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Інакше — репресії: вивезених українців змушують приймати громадянство самопроголошеної «ЛНР».
07 Травня, 18:29

Інакше — репресії: вивезених українців змушують приймати громадянство самопроголошеної «ЛНР».

Примусово вивезених на територію самопроголошеної «ЛНР» українців змушують приймати громадянство цієї так званої республіки. В іншому разі на громадян чекають репресії.  Про це заявила омбудсменка Людмила Денісова.

Так, за її словами, у тимчасово окупованому місті Сорокіне Луганської області розпочали процеси оформлення паспортів «ЛНР» українським громадянам, примусово вивезеним із нещодавно захоплених територій.

«Люди, яких позбавили домівок, майна і грошей, змушені погоджуватись на такі умови, адже це дає можливість отримати виплати в рублях, продуктові набори та медичну допомогу», — зазначає омбудсменка.

Денісова додала, що представники окупантів проводять із громадянами так звані профілактичні бесіди, під час яких повідомляють, що в разі відмови набуття громадянства «ЛНР» ті втратять будь-які засоби для існування, до них також застосують репресивні заходи.

Омбудсменка наголосила, що насильницька паспортизація є незаконною та не визнається в Україні, вона суперечить принципам і нормам міжнародного права та є прямим порушенням Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни.

Схожі новини