Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Іноді привозять у глибокій комі»: цього року львівські лікарі від алкогольного отруєння рятували 31 дитину
18 Вересня, 16:24

«Іноді привозять у глибокій комі»: цього року львівські лікарі від алкогольного отруєння рятували 31 дитину

Від початку 2020 року в міську дитячу клінічну лікарню Львова госпіталізували 31 дитину з гострим отруєнням етанолом. Усі були у важкому стані, повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

Отруєння етанолом серед українських дітей становить 20-25% від всіх отруєнь. Натомість у Європі цей показник – 5-7%, зазначають медики.

«За 8,5 місяців цього року у відділення реанімації поступила 31 дитина з гострим отруєнням етанолом – це був і самогон, і вино, і горілка, і віскі. З них 60% дівчата, 40% – хлопці, віком від 10 до 15−16 років. Діти поступають зі Львова і найближчих районів області. Їх привозять у важкому стані без свідомості з проявами токсичної енцефалопатії, іноді у глибокій комі. З них 10−15% мають різного виду травми – від черепно-мозкових до травм грудної клітки, кінцівок, садна, травми живота. Всім дітям, які поступають до нас, промиваємо шлунок, вводимо сорбенти. Відповідна терапія триває від кількох годин до доби-півтори – залежно від складу етаноловмісного продукту, віку дитини і виду травми», – каже завідувач відділення анестезіології цієї лікарні Ігор Лукасевич.

Медик зауважує, що кожного року від 40 до 50 дітей поступають в лікарню внаслідок такого отруєння етанолом.

«Всі діти, як правило, виліковуються. Половину з них переводимо у інші відділення, де їх доліковують від травм, які отримали після чи під час прийому етанолу. В усіх випадках ми сигналізуємо відповідні структури, щоб розуміти, чи діти мають якийсь соціальний захист», – додав Ігор Лукасевич.

Нагадаємо, що 28 січня у вкрай важкому стані з ознаками алкогольного отруєння у Бібрську районну лікарню на Перемишлянщині привезли 13-річну школярку. Учениця була у непритомному стані.

Фото: ілюстративне

Схожі новини