Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Привезли у ступорі: бібрські лікарі виходили школярку, яка отруїлася алкоголем
31 Січня, 20:19
logo-black

Привезли у ступорі: бібрські лікарі виходили школярку, яка отруїлася алкоголем

Юлія Швидко

Вчора з дитячого відділення Бібрської районної лікарні на Перемишлянщині виписали 13-річну школярку. Учениця сюди потрапила 28 січня у вкрай важкому стані з ознаками алкогольного отруєння. Була у непритомному стані.

«Їй стало погано, коли разом з двома подружками розпивала спиртні напої. Алкоголь для школярок придбав 18-річний місцевий хлопець. Тепер він за свій вчинок понесе покарання. Також притягнемо до відповідальності батьків дітей, які розпивали алкоголь», – кажуть у місцевій поліції.

Дівчата пили неподалік школи. Коли їх подружка втратила свідомість, зупинили бус і попросили її відвести у лікарню. Дівчину у стані нечутливості – ступорі – рятували у реанімації.

«Щастя, що дитину вчасно привезли. Ми зробили усе, аби вивести її з цього стану. Дякувати Богові, обійшлося. Дівчинка – доглянута, з нормальної сім’ї, батьки нею піклуються. Але в такому віці діти хочуть самовираження. Їм здається, що уже дорослі, тому й трапляються схожі випадки. Думаю, що вона раніше не вживала спиртного, тому й виникла така реакція, – каже головний лікар Бібрської райлікарні Ігор Курч. – У поліції кажуть, що на місці, де були дівчата, знайшли порожню пластикову пляшку з-під домашнього вина. Але не думаю, що вино могло призвести до такого стану. Ми взяли кров на аналіз – по результатах усе побачимо. У моїй практиці це другий випадок, коли доводиться рятувати дітей через алкоголь. Перший випадок – десь п’ять-шість років тому – був значно простіший».

Лікар зазначає, що алкоголь на дитячий та підлітковий організми має згубний вплив. Дівчата, які дозволять собі випивати, у дорослому житті часто страждають від безпліддя.

«До 18 років взагалі заборонено торкатися до спиртного. Алкоголь в організмі розщеплюється ферментом алкогольдегідрогіназа. У дітей та підлітків він практично не виробляється. Також у жінок його значно менше, ніж в чоловіків. Етанол, нікотин та наркотики приносять особливу шкоду репродуктивній функції, особливо у дівчаток. Саме у підлітковий період у них йде дозрівання яйцеклітин. Алкоголем та іншими шкідливими звичками порушується процес», – каже Ігор Курч.

Фото: ілюстративне

Схожі новини