«Вдячна за кожну гривню»: мамі-одиначці із Городоччини помогли купити будинок | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Вдячна за кожну гривню»: мамі-одиначці із Городоччини помогли купити будинок
05 Листопада, 13:59
logo-black

«Вдячна за кожну гривню»: мамі-одиначці із Городоччини помогли купити будинок

Вікторія Ратушна

Двокімнатний будиночок у селі Вишня, недалеко Городка, вдалось придбати матері-одиначці Тетяні Томчак. Нагадаємо, жінка звернулась у LMN у серпні, просила про допомогу. Хотіла купити для себе та двох доньок хату за 3000 доларів, але грошей не вистачало.

«Тоді опускалися руки. Була реальна безвихідь, на руках двоє дітей перший і п’ятий клас. Я сама, помогти нема кому. І пішла би на роботу, але тут школа – забрати, відвести. Ще й люди судили, мовляв, народила, а тепер хоче, аби гроші їй давали. Зверталася у міську раду, соціальні служби. Кругом чула лише: таким як ви – не допомагаємо. Від роботи ніколи не відмовляюся, гарно стрижу, то підробляю перукаркою. Для нас з дітьми вистачає. Але відкласти, аби купити будинок, було просто нереально», – розповідає Таня.

Жінка винаймала житло у Городку, щомісяця платила за нього 1200 грн. Пригледіла невеличкий будинок у Вишні. Хатина з брусів на фундаменті. Має дві кімнати та кухню. До будинку підведена електрика, газ, є старі меблі. За все просили 3 тисячі доларів. Але взяти таку суму просто не було де. Томчак звернулася по допомогу до небайдужих.

«Вдалось зібрати 250 доларів. Вдячна за кожну гривню, хто відгукнувся і поміг. Ще дві тисячі доларів дав місцевий меценат, тисячу позичила, зараз віддаю щомісяця по дві тисячі гривень. Це неймовірна радість, коли усвідомлюєш, що маєш власне житло. Діти мають свою кімнату. Хай воно невеличке, але твоє. В такі моменти розумієш, як багато означає, коли тобі хтось подає руку. Були різні люди, але вдячна тим, хто допоміг. Це дуже важливо для мене і моїх діток. Нам дали цей шанс, далі буде вже легше», – додає жінка.

Тетяна каже, на придбаному будинку допомога не закінчилась. Люди, почувши про історію жінки, допомогли їй і з меблями. І навіть подарували плазмовий телевізор.

«Трохи обладнаю хату зсередини і навесні будемо перебиратися. Зараз просто діти пішли в школу у Городку, до неї з нової оселі трохи треба буде добиратися. Далі переведу їх до місцевої. Вона поруч. Діти зможуть самі ходити, а я більше працювати», – тішиться Тетяна.

Фото: Тетяна Томчак

  • 0
  • 1181
Відео