Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Інтернатів стане на 75% менше до 2024 року
04 Березня, 11:32

Інтернатів стане на 75% менше до 2024 року

Кабінет міністрів України на своєму засіданні 3 березня підтримав план реформування системи інтернатів, яким передбачено скорочення на 75% кількості інтернатів в Україні до 2024 року. Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook міністерка соцполітики Юлія Соколовська, пише Zaxid.net.

За її словами, замість 718 інтернатів їх повинно стати 180, у них перебуватимуть щонайбільше 16 тис. дітей замість 63 тис. Ті установи, які залишаться, стануть комфортнішими і сучасними.

 

«Говорили про це з представниками Міжнародного благодійного фонду «Лумос», заснованого письменницею і авторкою «Гаррі Поттера» Джоан Ролінґ», – додала Соколовська.

Ця організація допомагає реформувати інтернати. У Житомирській області вже трансформовано один інтернат, у ньому більше немає жодної дитини. Більшість вихованців повернулися у свої сім’ї, яким надають допомогу і соціальний супровід. Цей досвід планують поширити і на інші регіони України.

«План спрямовано на створення альтернативи нинішній системі інтернатних закладів, перебування в яких часто призводить до порушення прав людини, обмеження її розвитку і створення бар’єрів для соціальної інтеграції», – пояснила Соколовська.

Ключовими напрямками, які допоможуть повернути дітей у їх сім’ї, повинні стати: розвиток необхідних дітям і їхнім родинам соціальних, освітніх і медичних послуг на рівні громад; розвиток інституту усиновлення, прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу та малих групових будинків; поява в кожній громаді фахівців із соцроботи.

Нагадаємо, 2017 року Україна прийняла стратегію реформування інтернатної системи, згідно з якою інтернати повинні зникнути до 2026 року.

Фото: LMN.

Схожі новини